Nemocnice Planá: krok ke znovuotevření

Titulní obrázek

Smlouva o smlouvě budoucí je krokem směřujícím ke znovuotevření nemocnice v Plané. Po složení dvoumiliónové kauce ji 12. července podepsala Západočeská nemocnice, a. s.. Další kroky – doplacení 46 miliónů korun a podpisu smlouvy se mají odehrát do měsíce…

Prodej zkrachovalé nemocnice uzavřené od roku 2002 se táhne celý rok. Tři dražby nepřinesly výsledek, nemocnici vydražila až na čtvrtý pokus letos v lednu právě společnost ZNP.

Přes prodloužení termínu se jí však nepodařilo včas uhradit plnou výši prodejní ceny, která činila 46 460 000 Kč. K prodeji nedošlo a kauza zůstala otevřená.

Věřitelský výbor vzápětí rozhodl o rozprodání nemocnice po částech. Pro občany Tachovska tím padla poslední šance opětovného otevření nemocnice, kterou slibovala společnost ZNP.

Příprava na rozprodej trvala tři měsíce. Jediným prodaným objektem se stala ubytovna. Do prodeje zasáhli zájemci o nemocnici jako celek. Právě nebývalý zájem o odkoupení celého komplexu přiměl správce konkurzní podstaty k novým krokům směřujícím k přímému prodeji.

V poslední fázi rozhodoval věřitelský výbor a soud o dvou horkých zájemcích, přitom podstatným ukazatelem byla cena.

Jedním z nich byla Západočeská nemocnice.

Nabídku „soupeře“ přebila o půldruhého miliónu, a stala se tak podruhé vítězem. V areálu slibuje obnovit chirurgii, internu, dětské, dalším oborem má být gynekologie nebo ortopedie. V nemocnici plánuje také suchou lázeňskou péči a část prostor hodlá využít pro lůžka následné péče a placený dům seniorů.

Jindra Pašková, Právo

Nemocnice Planá: krok ke znovuotevření
Ohodnoťte tento článek!