Přejít na obsah

Nemocnice pořídila nová lůžka za dva miliony

zpět
2.5.2008

Novými polohovacími lůžky se může pochlubit léčebna dlouhodobě nemocných v areálu nemocnice. Oblastní nemocnice Jičín pod kterou novobydžovské zařízení spadá, pořídila modernější postele za více než dva miliony korun. "Peníze potřebné k nákupu šedesáti polohovacích lůžek jsme z části získali z Norských fondů," upřesnila ředitelka jičínské nemocnice Dana Kracíková...

Čtvrt milionu korun přispěl Královéhradecký kraj a téměř půl milionu putovalo do projektu z pokladny nemocnice. Elektricky stavitelné postele by měly usnadnit život jak pacientům, tak i sestrám, které se o ně starají. „Pacient si může polohovat lůžko podle své potřeby, což přispívá k zvýšení komfortu. Navíc v postelích jsou antidekubitní matrace, které by měly zabránit proleženinám. Sestry mají také ulehčenu manipulaci s člověkem,“ doplnila Kracíková. Výměna postelí byla v nemocnici poměrně rychlá. Soutěž na dodavatele vyhlásila jičínská nemocnice počátkem letošního roku. V březnu už byl znám vítěz, který během měsíce vše uskutečnil. „Výměna se děla za plného provozu. Nyní už je všech šedesát lůžek využíváno,“ dodala ředitelka. Ze sponzorských darů zakoupila nemocnice také noční stolky.

Silvie Růčková, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Nemocnice pořídila nová lůžka za dva miliony

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Nemocnice pořídila nová lůžka za dva miliony

Komentáře

další 2 komentáře
lek.v zahr. To je dobre  | 5. 05. 2008 02:39

Jen aby mel u tech luzek kdo pracovat......

pepek Pořídila, koupila, vybudovala....  | 4. 05. 2008 18:19

a jaké jsou platy zaměstnanců v tomto ústavu? Nebo se zase cpe jen do techniky a betonu, protože z toho kapou procenta??

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné