Nemocnice přetáhla lékaře

lékař, chirurg, operace, chirurgie

Chomutovská nemocnice se dlouhodobě potýká s nedostatkem zkušených lékařů. Ti, co zůstávají, slouží mnoho přesčasů, každý odchod lékaře z toho či onoho oddělení vyvolává dohady o jeho uzavření.

Pro pacienty to pak znamená delší čekání na vyšetření. Přepracovaný lékař může i snadněji udělat chybu.

Nyní získá místní nemocnice personální posilu, paradoxně jí k tomu pomáhá problém jiných.

Soukromá nemocnice v Lounech totiž nemá peníze a právě uzavírá dvě lůžková oddělení – internu a chirurgii. S uzavřením samozřejmě odcházejí i lékaři.

Všemi deseti

Toho využila Krajská zdravotní, která spravuje chomutovskou nemocnici a po lounských zaměstnancích sáhla.

„Na internu chomutovské nemocnice nastupuje jeden z lounských lékařů, do Mostu jde několik sester. Další jednání s lékaři a zdravotními sestrami z Loun probíhají,“ odpověděl na dotaz Deníku mluvčí společnosti Jiří Vondra.

Kromě personálu se ale nemocnice musí připravit i na více pacientů, kteří se dosud léčili na nyní uzavíraných odděleních. Vondra uvedl, že nemocnice očekává více nemocných, podle něho je ale na ně připravena.

Pro chomutovskou nemocnici je každý příchod zkušeného lékaře vzpruhou. Stejně jako ostatní v regionu se potýká s kritickým nedostatkem lidí a často řeší, jak zalepit díry po odcházejících doktorech.

Ti často dávají přednost mnohem lepším pracovním podmínkám buď v Praze, nebo také čím dál častěji v nedalekém Sasku. Platí také, že lékaři v regionu různě kolují. Každá z nemocnic se snaží posílit svůj tým a vábí je na různé nabídky či bonusy.

Může se zdát, že příchod jednoho člověka nemůže pro tak velký podnik s desítkami zaměstnanců mnoho znamenat, ovšem často jeden plný úvazek může rozhodovat o zachování celého lůžkového oddělení.

Ohodnoťte tento článek!