Přejít na obsah

Nemocnice se propadá do ztráty

zpět
25.7.2010
peníze
zvětšitpenízeZdroj: www.taz.de

peníze | Zdroj: www.taz.de

 

Ani letošní hospodářský výsledek nebude podle prognóz pro Karlovarskou krajskou nemocnici (KKN) příliš příznivý.

Ztráta bude podle krajského radního Jaroslava Bradáče činit přibližně sedmdesát milionů korun. Karlovarský kraj nemocnici pomohl kompenzací ve výši třiceti milionů, takže konečné saldo KKN by činilo 40 milionů korun.

„Plánované výnosy se v porovnání s rokem 2009 snížily o dvacet milionů. Jde především o výpadky malých zdravotních pojišťoven,“ vysvětlil krajský radní a člen představenstva KKN Jaroslav Bradáč (ČSSD). Podle něj jde přesto o optimistický výhled. „Bývalý ředitel Jiří Fojtík propočetl letošní ztrátu na sto milionů. To by bylo neuvěřitelné číslo. Novému řediteli KKN Zdeňku Horákovi se podařilo deficit stlačit na úroveň loňského roku, což považujeme za úspěch,“ uvedl Bradáč. Podle něj se nemocnici podařilo rezervy najít v důsledném uplatňování výběrových řízení. V některých komoditách se nemocnici podle něj podařilo uspořit až třicet procent. „Ovšem největší položkou jsou osobní náklady. Za bývalého ředitele Fojtíka stoupl počet zaměstnanců o sto a výkony zůstaly stejné. Doufám, že se tento trend i přes tyto parametry otočí,“ dodal Bradáč.

Vedení kraje očekává, že se nepříznivý vývoj v hospodaření KKN podaří změnit až s připravovanou restrukturalizací. „Ve třech nemocnicích nelze zároveň provádět tři náročné a drahé výkony. To není efektivní. Chceme zdravotní péči zachovat, ale také na ni musíme mít. Jak budou organizační změny vypadat, to zveřejníme, až to bude spočítané a projednané,“ odmítl Bradáč sdělit podrobnosti o připravované restrukturalizaci v krajské nemocnici.

Plánovaná ztráta se zatím neprojevila na dodavatelsko- odběratelských vztazích nemocnice. Podle Bradáče tomu zamezila právě třicetimilionová kompenzace, kterou ji poskytl kraj. Letošní plán KKN počítá s výnosy za miliardu 444 tisíc korun, náklady mají činit miliardu 515 tisíc.


Autoři

Ivana Kalinová, Regionální deník

Související články

13.2. Nemocnice: ztráta 60 milionů Nemocnice: ztráta 60 milionů
11 příspěvků
21.12. Karlovarská krajská nemocnice hospodařila se ztrátou 60 milionů Karlovarská krajská nemocnice hospodařila se ztrátou 60 milionů
2 příspěvků

Komentovat článek: Nemocnice se propadá do ztráty

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nemocnice se propadá do ztráty

Komentáře

dalších 5 komentářů
Baalamut Rozumbradáč  | 26. 07. 2010 11:16

ano, přesně, Rozumbradáč ale nesmí říci, že počet výkonu ještě meziročně poklesl a že stále kkn jako celek nemá ani tolik nostitelů výkonů, jako měl ještě v roce 2008 ( stavu ještě v roce 2006 nemluvě), což je referenční rok pro výpočet úhrad, resp. regulace.

Pohraniční stráž Rozumbradáč  | 25. 07. 2010 22:31

Za bývalého ředitele Fojtíka stoupl počet zaměstnanců o sto a výkony zůstaly stejné. Doufám, že se tento trend i přes tyto parametry otočí,“ dodal Bradáč... není to on spíše Rozumbradáč ?

cifo naivky  | 25. 07. 2010 19:16

krachuji jenom nemocnice, ktere jsou ke krachu urceny a na tom se da velice dobre vydelat

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné