Přejít na obsah

Nemocnice shání nové lékaře i sestry

zpět
19.10.2009
lékaři, sestry
zvětšitlékaři, sestryZdroj: www.nursingtimes.net

lékaři, sestry | Zdroj: www.nursingtimes.net

 

Společnost Středomoravská nemocniční shání prostřednictvím inzerce lékaře mnoha specializací do prostějovské nemocnice. Je za tím snaha rozšířit péči o pacienty nebo neutěšená personální situace a fluktuace zaměstnanců?

„V poslední době jsem si všimla, že na odděleních již nejsou lékaři, ke kterým jsem byla zvyklá léta chodit. Pak jsem si všimla inzerátu v novinách, že nemocnice přijímá velké množství lékařů a také sestry. Tak nevím, jestli má dost personálu a odborníků k zajištění péče,“ svěřila se v redakci se svými obavami paní Jana Kadlecová z Prostějova.

Mluvčí holdingu Agel, pod který Středomoravská nemocniční spadá, se k záležitosti odmítl vyjádřit. „Prostějovskému deníku nebudeme poskytovat žádné informace,“ reagoval na otázku redaktora tiskový mluvčí Tomáš Želazko.

Středomoravská nemocniční má budovu nemocnice pronajatou od Olomouckého kraje. „Středomoravská nemocniční se ve smlouvě s krajem zavázala, že bude poskytovat určité spektrum služeb.

To také poskytuje. Pak je tady druhá rovina, technické a personální zajištění služeb. To kontroluje odbor zdravotnictví krajského úřadu a jeho požadavky nemocnice splňuje,“ ujistil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Michael Fischer.

Podle něj stojí za náborem nových lékařů snaha rozšiřovat oddělení. „Na jihu regionu není problém se zajištěním lékařské péče. Na severu kraje je situace horší,“ komentoval situaci Fischer. Podle jeho vyjádření musela právě kvůli nedostatku lékařů uzavřít Středomoravská nemocniční jedno z lůžkových oddělení v nemocnici v Šumperku.

V prostějovské nemocnici se daří personál doplňovat lidmi, kterým stojí za to, dojíždět za prací. „V ordinacích potkávám čím dál více lékařů i sester ze Slovenska,“ připojila svůj postřeh Jana Kadlecová.


Autoři

Pavel Moš, Regionální deník

Související články

5.10. Krize brzdí odchody sester, nemocnice by na to neměly spoléhat Krize brzdí odchody sester, nemocnice by na to neměly spoléhat
0 příspěvků

Komentovat článek: Nemocnice shání nové lékaře i sestry

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nemocnice shání nové lékaře i sestry

Komentáře

dalších 20 komentářů
Jana Pak ,že není pro špičkové odborníky.  | 19. 12. 2009 15:01

Vynikající internista ,na tom musí i nemocnice /kolektiv pečovatelů/vydělat. Na jaké úrovni pracuje Agel-vede nemocnici?Taky menežeR odčerpává finance,tudíž okrádá nemocné a pojištěnce/taky špičkové odborníky/?,zapomíná proč je vlastníkem nemocnic a pojišťovny.Na miliardách přece "podnikatelé nemohou sedět"!Jak se má rozvinout křehká demokracie ,když se tak nechovají.Blesk uvedl kolik takových miliardářu je u nás,Nahrabali si v podezřelých privatizacích a prodejích podniků budov a nemocnic.Skoupili za hubičku na dohozené kšefty,na to rozprodali rozdrobili -nabalíkovali se za jiné ceny než jim "daroval"stát a každý takový má miliardy a nich sedí .Česko už jich nezajíma je oškubané .Stát měl mít zákon po dobu 25let zpět investovat do rozvoje ČR doma a žádné několikateré prodávání.Stát ,prezidenti,poslanci ministř atd. se ale nezajímájí jestli takéto drancování česka není velezrada těch kteří jim to dovoli.Taky by měli dohledat jak se zisku prodeje jsou odváděny daně ,a taky kdo nedodržel ani tu nejmenší míru držení lechce nabytého ČESKÉHO MAJETKU a rozprodali to.Při podezření z korupce a pod. vrátit nabyté a zaplatit pokutu za porušení ,zneužití a etiky.

názor mladá lékařka  | 21. 10. 2009 21:19

Doktoři a sestry chybí všude, není to žádná výjimka. Spolužáci dostali nástupní plat v Agelu 17t. hrubého, což vic, než jsem dostala já v jiné nemocnici. Služby 48h a více - jeden lékař - je běžná věc. Já teď nastoupila do nemocnice jinde a kvůli dluhům se budou snižovat platy,doufám,že ne i mně,protože jinak sbohem ČR... a nejde jen o peníze, péče v menší nemocnici je prostě hrozná-teda aspoň u mě,nehodí se tu učit k atestaci.

challenger Co dodat?  | 21. 10. 2009 07:54

ti tam očko nehodí. Personální a věcné vybavení nemocnice má kompetenci kontrolovat krajský úřad. Ovšem ty, stejně jako úředníky pojišťoven má Chrenek obtočené kolem prstu. Ti nic zjiš´tovat nebudou a všechno se hezky ututlá, Dokud zaměstnanci nenajdou sílu se tomu vyděračství, které jde ruku v ruce s neschopnosti ze strany Agelu postavit, nemá pacient žádnou šanci.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné