Přejít na obsah

Nemocnice si musejí vypomáhat

zpět
27.3.2010
sestra, lékařka, chirurgie
zvětšitsestra, lékařka, chirurgieZdroj: www.mediclin.de

sestra, lékařka, chirurgie | Zdroj: www.mediclin.de

 

Problém s nedostatkem především středního zdravotnického personálu je stejný v celé České republice. Týká se tedy i Karlovarské krajské nemocnice.

V současnosti eviduje KKN celkem 55 chybějících lékařů a 63 sester, respektive středního zdravotnického personálu. „Neznamená to však, že by byl jakkoli ohrožen provoz některého z oddělení, což vedení KKN v žádném případě nepřipustí. Nemocnice si vzájemně vypomáhají mezi sebou, aby dokázaly zajistit potřebnou úroveň zdravotní péče,“ ujišťuje pacienty mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková. V roce 2009 se objevily první signály stabilizace počtu zdravotníků, systém náborových příspěvků a například podpora budoucích lékařů při studiu by měly personální situaci ještě pomoci zlepšit. Ve věci se také angažoval hejtman Josef Novotný, který požádal ministryni školství Miroslavu Kopicovou, aby ministerstvo navýšilo směrná čísla počtu uchazečů o studium z Karlovarského kraje na Fakultě zdravotnických studií ZČU Plzeň. „Od příštího školního roku by mělo být na Střední zdravotnické škole v Karlových Varech zahájeno celoživotní vzdělávání sester, které by po roce tohoto vzdělávání mohly nastoupit přímo do 2. ročníku bakalářského studia,“dodala Pavlíková. A jak nemocnice motivuje stávající personál, aby neodcházel? Mají prý pravidelné čtvrtletní odměny a neustále se vylepšuje pracovní prostředí. Vedení nemocnice také započalo proces budování takzvané personální kultury. V pondělí 22. března pokračovalo kolektivní vyjednávání v Karlovarské krajské nemocnici. A Ani tentokrát však nedošlo k podpisu kolektivní smlouvy. „Bylo dohodnuto, že další kolektivní vyjednávání bude 6. dubna, již za přítomnosti nového generálního ředitele. Předběžně bylo také dohodnuto, že v platnosti zatím zůstává smlouva z roku 2009, a to do 30. června tohoto roku,“ řekla mluvčí KKN Zdeňka Marková.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deníky

Komentovat článek: Nemocnice si musejí vypomáhat

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nemocnice si musejí vypomáhat

Komentáře

další 3 komentáře
Gottes Stimme Karlovarský zázrak  | 27. 03. 2010 19:42

Omyl. Lékařů je přebytek. V nemocnicích Agelu na poskytnutí stejné péče stačí doktorů sotva polovina. A to ani nepoužívají např. Meronem nebo Betadine, protože nesmí, musí si vystačit s chloramfenikolem a tetracyklínem + ajatinem a horkou vodou. Však to v karlovarském kraji taky brzo poznají, až jim nemocnice zprivatizujou nebo pronajmou.

katango Karlovarský zázrak  | 27. 03. 2010 18:04

Tzv homeopatická lékařská péče.

Paleczech Karlovarský zázrak  | 27. 03. 2010 10:08

Chybí 55 lékařů a kvalita zdravotní péče zůstává zachována. To je zázrak. Takže z hlediska čisté logiky žádní lékaři nechybí. Dobrá zpráva pro managery, ušetří se na platech.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné