Nemocnice Strakonice chybovala v části padesátimilionového tendru

ÚOHS

Nemocnice Strakonice chybovala v části téměř padesátimilionového tendru na dodávku lékařské technologie. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběr vítěze. Rozhodnutí je pravomocné, strakonická nemocnice se proti němu neodvolala. ČTK to zjistila z webu ÚOHS.

Nemocnice vypsala tendr na dodávku technologií loni v únoru. Měl celkem 21 částí. ÚOHS se zabýval částí zakázky, která se týkala infuzní techniky. Podle vedoucího technického odboru nemocnice Karla Matase se cena za tuto část zakázky pohybuje kolem pěti milionů korun. „Hodnoticí komise bude znovu jednat příští týden,“ uvedl Matas.

ÚOHS se případem zabýval na základě podnětu pražské společnosti TRANSKONTAKT-MEDICAL, kterou nemocnice z tendru vyloučila. Podle ÚOHS to ale byla chyba. Důvody pro vyloučení firmy údajně neměly oporu v dokumentaci k veřejné zakázce.

Úřad firmu vrátil do hry o zakázku, současně zrušil výběr vítěze, kterým se měla stát společnost B. Braun Medical. Nemocnice má nyní posoudit nabídek firem znovu.

Ve Strakonicích je ročně hospitalizováno na 14.500 pacientů. Lékaři provedou kolem 5000 operačních zákroků, téměř 140.000 ambulantních vyšetření i léčebných zákroků a 7600 hemodialýz.

Nemocnice je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v regionu, v zařízení pracuje průměrně 540 zaměstnanců. Z toho je 100 lékařů, z nichž téměř 80 procent dosahuje nejvyšší kvalifikace. V letech 2008 až 2012 nemocnice do zlepšení vybavení a péče investovala 244,5 milionu korun.

Ohodnoťte tento článek!