Přejít na obsah

Nemocnice Strakonice se změní v moderní zařízení

zpět
18.5.2009

Strakonická nemocnice zmodernizuje a dostaví chirurgický pavilón a vybuduje jedno operační centrum namísto současných dvou. Investice si vyžádá za tři roky asi 370 miliónů korun. Přestavba začala 14. května. Na šesti hektarech plochy se v současné době nachází 18 pavilónů a 10 výměníků páry...

Nemocnice má nyní dvě operační centra, chirurgické a gynekologickoporodnické, a v každém z nich tři operační sály.

„Taková podoba objektu nevyhovuje i logistickým požadavkům, ani přesunům pacientů. Vše spojíme tak, že tři pavilóny zrekonstruujeme a jeden přistavíme. Budeme centralizovat operační obory, jednotku intenzivní péče, ale i centrální sterilizaci a oddělení ARO,“ uvedl ředitel nemocnice Tomáš Fiala.

Dodal, že právě zahájená první etapa bude představovat jistá omezení provozu uvnitř nemocnice. Další etapy budou znamenat přesun různých oddělení do náhradních prostor.

V nové přístavbě vzniknou dvoua třílůžkové pokoje s vlastním sociálním zázemím, v přízemí bude diabetologická, onkologická a neurologická ambulance.

V prvním patře pak pětadvacet lůžek neurologického oddělení, anesteziologicko-resuscitační oddělení a jednotka intenzivní péče se třinácti lůžky nebo chirurgická ambulance s rentgenem a CT.

Ve druhém poschodí počítá nemocnice se šedesáti lůžky na oddělení chirurgie a čtyřmi operačními sály. V posledním patře pak bude dvacet lůžek na oddělení šestinedělí a oddělení pro novorozence, gynekologie s 26 postelemi, čtyři porodní pokoje a malý zákrokový sál.

„Projekt bude financován ze zdrojů Jihočeského kraje, ministerstva zdravotnictví, z prostředků EU i z vlastních zdrojů nemocnice,“ řekl Právu hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

Jiří Falout, Právo


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Právo

Komentovat článek: Nemocnice Strakonice se změní v moderní zařízení

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nemocnice Strakonice se změní v moderní zařízení

Komentáře

další 3 komentáře
Strakonicky Chudak tak se muze nazyvat doktor  | 18. 05. 2009 19:47

zlakany temi inzeraty

Marco Polo Re:Hmmm,  | 18. 05. 2009 12:18

pracovat tam bude nas nedostizny vzor, budovatel a uudernik vesemi milovany a cteny mily a vazeny velky bily lekar ... pan reditel

Jiri Wicherek Hmmm,  | 18. 05. 2009 12:10

coz o to, investicni zamer je pekny. Otazkou ovsem nejspise, stejne jako jinde, bude, kdo v tom modernim zarizeni bude pracovat. Stranky nemocnice momentalne inzeruji volna lekarska mista na neurologii, ocnim a GPO, zdr. sestry jsou pozadovany na oddělení neurologie, ARO, chirurgie a interna. Nabizeny plat sestram neni zrovna ohromujici 14 500 - 18 500 Kč/měsíc...

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné