Nemocnice v Benešově, Kladně a Boleslavi dostanou přes 100 mil. Kč

Oblastní nemocnice v Benešově, Kladně a Mladé Boleslavi mají dostat od kraje investiční dotace za více než 100 milionů korun. Prostředky jsou určeny na obnovu zastaralých přístrojů a na pořízení projektové dokumentace pro vybudování a přestavby nemocničních pavilonů. O přidělení peněz rozhodli krajští radní, schválit to musejí ještě zastupitelé.

Zhruba 26 milionů korun má směřovat do Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově. Bude z nich zaplacena obnova pracoviště RTG, vypracování dokumentace pro výstavbu komplexního rehabilitačního centra nebo dokumentace pro rekonstrukci interního pavilonu.

Pro kladenskou nemocnici je určeno téměř 50 milionů korun. Více než polovina této částky má jít na obnovu zdravotnických technologií, které slouží k diagnostice a léčbě. „Řada stávajících přístrojů je již v havarijním stavu a jejich stáří dosahuje i více než deseti let,“ uvedl krajský radní pro zdravotnictví Robert Bezděk (ANO).

Další část dotace má být investována do obnovy a doplnění záložních zdrojů energie, modernizace IT a zpracování projektové dokumentace pro revitalizaci kuchyně, přestavbu pavilonů G, bloků A a D nebo čistírny odpadních vod.

Do mladoboleslavské nemocnice by mělo směřovat 33 milionů korun. Pořídit se má nový mamograf a financovat další fáze výstavby centrálního příjmu pacientů.

Ohodnoťte tento článek!