Nemocnice v Bílovci bude mít moderní oddělení následné péče

Nemocnice v Bílovci na Novojičínsku prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Práce potrvají až do konce příštího roku. Některé objekty už mají nové zateplení a fasádu a nemocnici čeká také modernizace oddělení následné péče. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Šárka Seidlerová.

Postupné zateplování nemocničních budov bude stát zhruba 18,5 milionu korun. Přibližně deset milionů korun zaplatí nemocnice z vlastních prostředků, zbytek nákladů pokryje evropská dotace. „Zatím ještě nejsou zatepleny všechny budovy nemocnice, protože tato akce úzce navazuje na další chystaný projekt, jímž je modernizace prostor pro zkvalitnění péče o dlouhodobě nemocné,“ uvedla Seidlerová.

Modernizace by měla stát zhruba 53 milionů korun, na 35 milionů vyjdou stavební práce, zbytek bude směřovat na nákup vybavení i vzdělávání lékařů a zdravotnického personálu. Peníze se nemocnici podařilo získat z Programu švýcarsko-české spolupráce. Po renovaci bude mít oddělení následné péče dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením.

„V současné době máme nasmlouvaných 80 lůžek následné péče, do budoucna bychom tento počet rádi rozšířili, protože díky rekonstrukci získáme volné prostory,“ uvedl ředitel nemocnice Kamil Mašík. V areálu nemocnice se počítá i s úpravou zeleně a v následujících letech má zdravotnické zařízení v plánu rekonstrukci nevyhovující kotelny.

Nemocnice v Bílovci má kromě oddělení následné péče lůžkové oddělení chirurgie a interny. Pro pacienty s onemocněním ledvin zajišťuje soukromá firma v areálu nemocnice dialyzační program. Nemocnice je krajským zdravotnickým zařízením, ale jediná funguje jako akciová společnost, zbývající krajské nemocnice jsou příspěvkovými organizacemi.

Ohodnoťte tento článek!