Nemocnice v Brně dostala kamery za milion, pomohou proti krádežím

kamera

Fakultní nemocnice Brno dostala od soukromé firmy 64 bezpečnostních kamer za 1,2 milionu korun, řekla ČTK mluvčí nemocnice Anna Mrázová. Kamery budou na pracovišti v Bohunicích, kde by měly být prevencí před krádežemi a vandalstvím. Také zaznamenají případné útoky na zdravotnický personál.

Podle Mrázové těchto deliktů každým rokem přibývá. V loňském roce se v bohunickém areálu stalo 25 krádeží a 40 případů vandalismu.

Nemocnice dostala kamery od soukromé firmy, která se podílela na vybudování centrálního velína. Dosud bylo v areálu 16 kamer, které se vymění za nové. Ostatní budou instalovány na další místa. „Kamery budou na chodbách, u pokladen, vjezdových vrátnic, ve stravovacím provozu nebo na parkovištích. Staré kamery dáme do dětské nemocnice,“ uvedla Mrázová.

Podle ní jsou darované kamery modernější. „Mají plné 3D rozlišení a lze díky nim například rozpoznat SPZ auta i v noci, což dřív nešlo. Nyní máme nejmodernější instalační systém, který se nachází ve zdravotnickém zařízení v České republice,“ poznamenala mluvčí.

Cílem kamerového systému je zvýšit bezpečnost lidí i majetku. „Nemocnice není kostel. Loni jsme tu řešili 25 krádeží a 40 případů vandalismu. Počet se každým rokem zvyšuje, i když ne nijak dramaticky. O rok dříve bylo těchto skutků dohromady pod 60,“ řekla Mrázová.

Ubýt by mohlo krádeží v budovách nemocnice, ale také například na parkovištích, kde vandalové navíc někdy poškodí auta a dalších věcí. „Jednou až dvakrát do týdne jsou naši zdravotní i nezdravotní pracovníci vystavení agresivnímu nebo konfliktnímu chování a těmto potyčkám bychom chtěli zabránit,“ dodala Mrázová.

Ohodnoťte tento článek!