Nemocnice v Č. Budějovicích staví dva pavilony za 217 mil. Kč

Českobudějovická nemocnice zahájila stavbu dvou nových objektů. V jednom bude lůžková stanice rehabilitačního oddělení a stanice dárců krve, ve druhém prádelna. Náklady na stavbu obou budov činí zrhuba 217 milionů korun bez daně. Objekt rehabilitačního oddělení a stanice dárců krve bude propojen nadzemními chodbami s dalšími částmi nemocnice. Novinářům to dnes řekli zástupci vedení českobudějovické nemocnice.

Před pavilonem pro rehabilitační oddělení a dárce krve vznikne i parkoviště. Bude pro 13 osobních vozidel i autobus, jelikož krev do českobudějovické nemocnice jezdí darovat i lidé z jiných okresů. Nemocnice předpokládá, že stavba pavilonu potrvá do prosince 2019.

Nová prádelna bude hotova za osm měsíců. Nemocnice ji vybaví moderními technologiemi, mezi něž patří například menší prokládací pračky pro praní méně často používaných typů prádla. „Stávající budova prádelny již není schopná dalším požadavkům na instalaci moderních pracích a žehlicích strojů vyhovět. A právě z tohoto důvodu se začne budovat objekt, který již od studií vlastního projektu bere zřetel na moderní pojetí prádelenského provozu a adekvátně odpovídá potřebám na kvalitu zpracování prádla současné Nemocnice České Budějovice,“ uvedl vedoucí oddělení obslužných činností českobudějovické nemocnice Zdeněk Marcín.

Ohodnoťte tento článek!