Přejít na obsah

Nemocnice v Českém Krumlově chce postavit multifunkční pavilon

zpět
7.12.2015
chodba, sestra, lékařka
zvětšitchodba, sestra, lékařkaZdroj: Shutterstock

chodba, sestra, lékařka | Zdroj: Shutterstock

 

Českokrumlovská nemocnice chce postavit nový multifunkční pavilon, v něm bude fungovat dětské a gynekologicko-porodnické oddělení. V objektu za přibližně 130 miliónů korun bude také řada ambulancí, lékárna a další nemocniční provozy.

Největší stavební investice posledních let začne do podzimu roku 2016. ČTK to řekl Jaroslav Šíma, ředitel Nemocnice Český Krumlov.

Českokrumlovská nemocnice nyní dokončuje projektovou dokumentaci ke stavbě. Podle Šímy bude mít koncem ledna roku 2016 stavební povolení. „Pokud vše půjde podle předpokladů, zahájíme stavbu v srpnu nebo v září roku 2016,“ uvedl Šíma.

Nový pavilon bude stát v místě současné proluky mezi budovami interny a chirurgie. Propojením vznikne průchozí bezbariérový monoblok. Jeho celkové dokončení je plánované na konec roku 2017. Budova vyroste takzvaně na zelené louce, takže výstavba nijak významně neovlivní stávající provoz nemocnice.

„Objekt bude rozdělený do dvou částí. První, lůžková část, bude určena dětskému a gynekologicko-porodnickému oddělení a také některým ambulancím. Ve druhé, které pracovně říkáme poliklinika, bude umístěna vstupní recepce, lékárna a řada dalších ambulancí. Vznikne zde ale také odpočinkové zázemí pro pacienty a návštěvy doplněné menším gastronomickým zařízením,“ poznamenal Šíma.

Současná budova, v níž dosud obě oddělení sídlí, patří k nejstarším v nemocnici. Po dokončení nového pavilónu ji vedení nemocnice nechá srovnat se zemí a na jejím místě by výhledově mělo vzniknout nové nemocniční parkoviště.

„Finalizace projektové dokumentace na nový pavilón v hodnotě zhruba 4,5 miliónu korun byla vedle opravy stoupaček v objektu interny v hodnotě přibližně půl miliónu korun největší stavební investicí letošního roku,“ řekl Šíma.

V roce 2011 nemocnice zateplila všechny klíčové budovy v areálu. Podle Šímy to přináší úsporu elektrické energie asi 2,5 miliónu korun ročně. V roce 2012 investovala českokrumlovská nemocnice do změny technologie vytápění. Snížené provozní náklady činí v tomto případě zhruba milión korun ročně podle závislosti na počasí.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

30.10. Nemocnice Český Krumlov zkvalitní nelékařský personál Nemocnice Český Krumlov zkvalitní nelékařský personál
1 příspěvků
7.10. Nemocnici hrozí odliv lékařů Nemocnici hrozí odliv lékařů
3 příspěvků
10.5. Nemocnice pokračuje v úsporách Nemocnice pokračuje v úsporách
1 příspěvků
16.4. V nemocnici už končí příprava na digitalizaci V nemocnici už končí příprava na digitalizaci
0 příspěvků
20.11. Ošetřovatel je v regionu vzácnost Ošetřovatel je v regionu vzácnost
2 příspěvků

Komentovat článek: Nemocnice v Českém Krumlově chce postavit…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné