Nemocnice v Kyjově a Hodoníně zůstanou zatím rozděleny

Naprosto protichůdné názory na to, zda sloučit nebo nechat rozdělené nemocnice v Kyjově a v Hodoníně, dostala na stůl rada Jihomoravského kraje. „Kyjov je pro sloučení, Hodonín je proti, obě rady vycházely při rozhodování z podkladů, které jim dala VZP, zcela nás to zaskočilo,“ řekl hejtman Stanislav Juránek…

Naprosto protichůdné názory na to, zda sloučit nebo nechat rozdělené nemocnice v Kyjově a v Hodoníně, dostala na stůl rada Jihomoravského kraje. „Kyjov je pro sloučení, Hodonín je proti, obě rady vycházely při rozhodování z podkladů, které jim dala VZP, zcela nás to zaskočilo,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek.

„Budeme teď žádat VZP o vysvětlení a jednoznačné vyjádření k tomu, která varianta je pro obě nemocnice a lidi v regionu nejlepší.“

Do té doby se rozhodnutí odkládá. Podle starosty Kyjova Jana Letochy by pro obě nemocnice bylo nejvýhodnější se spojit.

„Jedině tak můžeme konkurovat fungujícím nemocnicím, jaké jsou například ve Znojmě nebo Uherském Hradišti, a dostat se tak z desetimiliónových dluhů,“ uvedl Letocha.

„Pojišťovna má na fungování nemocnice zásadní vliv, musí se například rozhodnout, které výkony bude hradit nebo jestli podpoří nový obor – jednodenní chirurgii,“ řekl Právu Juránek.

V polovině loňského roku odvolal kraj ředitele obou nemocnic a novým

představeným jmenoval Martina Benírškeho.

Právo

Ohodnoťte tento článek!