Nemocnice v Litvínově neotevřela, čeká na podpis pojišťovny

Nově vybudovaná Nemocnice následné péče v Litvínově dosud nezahájila provoz. Zdravotnické zařízení mělo přitom fungovat již od začátku roku. Důvodem zpoždění termínu je jednání se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou o podmínkách smlouvy…

„Smlouva stále není podepsána. Vzhledem k tomu, že více než devadesát procent pacientů, kteří by byli našimi klienty, je pojištěno právě u VZP, je pro nás smluvní vztah nezbytný,“ sdělil Jaroslav Herzinger, jednatel Krušnohorské polikliniky, která je provozovatelem nemocnice.

Herzinger věří, že obě strany najdou společnou řeč v co nejkratším termínu. Včera se o litvínovské léčebně mělo rozhodovat na ústředí Všeobecné zdravotní pojišťovny v Praze.

„Provoz nemocnice bychom chtěli zahájit 21. února,“ dodal Herzinger.

Zdravotnické zařízení již zaměstnává polovinu z celkové počtu budoucích pracovníků.

„Přijali jsme dvanáct lidí. Jedná se o ošetřovací personál, který nemocnici připravuje na zahájení provozu,“ vysvětlil Herzinger.

V novém zdravotnickém zařízení by mělo celkem najít práci 25 lékařů a sester, které povede bývalý chirurg mostecké nemocnice Petr Myšák.Klientům má být k dispozici 60 míst na jedno až čtyřlůžkových pokojích.

Výstavba litvínovské Nemocnice následné péče stála 18 milionů korun. Na investičních nákladech se rovnocenně podílela poliklinika a město.

Kapacita nemocničních lůžek následné péče je na Mostecku nedostatečná. Region jich podle Herzingerova vyjádření potřebuje zhruba tři sta. Zahražanská nemocnice v Mostě může umístit 108 pacientů.

Budova, ve které vznikla nová litvínovská léčebna, patřila v padesátých letech ministerstvu vnitra. Posléze zde byla vybudována Pokrušnohorská interna a následně objekt sloužil jako penzion pro seniory.

Deník Mostecka

Ohodnoťte tento článek!