Přejít na obsah

Nemocnice v Lounech propustí přes sto lidí

zpět
28.1.2010
dokumenty, smlouva, podpis
zvětšitdokumenty, smlouva, podpisZdroj: palliativmedizin.klinikum.uni-muenchen.de

dokumenty, smlouva, podpis | Zdroj: palliativmedizin.klinikum.uni-muenchen.de

 

Smutná atmosféra vládla včera na shromáždění pracovníků lounské nemocnice. Lidé přebírali výpovědi. Už tak dlouhý zástup nezaměstnaných v okrese rozšíří zdravotní sestry, sanitáři a další zaměstnanci.

Dusná nelehká atmosféra panovala včera na schůzi zaměstnanců a vedení soukromé nemocnice v Lounech. V malé jídelně se dopoledne tísnilo několik desítek pracovníků, všichni chtěli vědět, co bude dál.

Během ani ne pěti minut se vyplnily obavy většiny z nich: bude se hromadně propouštět.

Ředitel nemocnice Antonín Strolený stanul před zaměstnanci s připraveným prohlášením, které zahájil lakonickými slovy: „Do funkce jsem nastoupil k 6. lednu. Kdybych věděl, co se tu bude dít dál, tak do toho snad ani nejdu.“

„Kvůli odchodu několika lékařů nebylo dál možné udržet chod interního a chirurgického oddělení, proto musí být obě uzavřena,“ opakoval oficiální důvody s kamennou tváří.

Jak jsme už informovali, nemocnice k 1. únoru zcela zruší dvě oddělení, chirurgii a internu, a přestává poskytovat akutní zdravotní péči. Změní se jen v léčebnu dlouhodobě nemocných.

Pak už se zaměstnanci dozvěděli, že nadbytečný personál bude propuštěn. O práci přijde 80 zdravotních sester, 27 sanitářů a dalších 12 technicko - hospodářských pracovníků.

„Je nezbytné přistoupit k hromadnému propouštění, aby mohla dál nemocnice fungovat. Výpovědi s dvouměsíční lhůtou dostanou vybraní zaměstnanci do konce ledna. Lidé, jichž se to týká, mají nárok na odstupné ve výši třínásobku měsíčního platu,“ ukončil svou řeč ředitel.

Zaměstnance poté odkázal na intranet, kde najdou další informace. Ponurá nálada by se dala mezi zaměstnanci krájet. „Nic jiného jsme už ani nečekali,“ znělo z úst některých z nich.

Nemocnice ohlásila omezení péče bez jakéhokoli předchozího upozornění. Fakticky oddělení končí ke konci ledna, pacienti ale nejsou přijímáni už od minulého týdne.

Končí také pohotovostní péče pro dospělé. Na pacienty z Loun a okolí jsou připraveny nemocnice v Žatci, Mostě, Chomutově a Slaném.

V lounské nemocnici zůstává pouze oddělení lůžek následné péče. Beze změn funguje i poliklinika včetně servisních služeb pro ambulantní lékaře, rentgen a laboratoře.


Klíčová slova

Autoři

Mirka Strnadová, Regionální deník

Související články

15.1. Nemocnice přetáhla lékaře Nemocnice přetáhla lékaře
7 příspěvků

Komentovat článek: Nemocnice v Lounech propustí přes sto lidí

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nemocnice v Lounech propustí přes sto lidí

Komentáře

dalších 6 komentářů
Paleczech Nemocnice se budou zavírat  | 28. 01. 2010 18:12

jiná cesta není. Zdravotní pojišťovny nechtějí platit, města nechtějí platit a zdravotníci už nechtějí otročit. Není jiné řešení. Zatím máme nemocnic ještě více, než je zdrávo a je dobré, že se nějaké zavírají. Jen, aby to byly ty, co se zavírat mají a aby se to nepřehnalo. Ale to bychom museli mít na vedení ministerstva zahradnictví opravdové odborníky se zájmem o věc. Ne Šnajdra a Juráskovou.

MSDF zde je jasne videt  | 28. 01. 2010 16:53

ze ANANAS radsi nechaji nemocnici zavrit, nezli by pridali vohnoutum na platech. Pokud to ale tamejsim obyvatelum tak vyhovuje...

brrr hošpitály  | 28. 01. 2010 16:25

pro města, kde se nemocnice ruší je to vždy velmi citlivé, ale ve skutečnosti je nemocnic stále moc, okres louny se dostal do normální situace, kdy na něj připadá jedna nemocnice, centralizace péče je nutná, mě se teda osobně lépe slouží, když mám po ruce třeba neurologa, CT a radiologa atd, jiná otázka je vybavenost té žatecké nemocnice, ale neznám to tam zdravotníci si jistě místa rychle seženou, no ale už to nebude 5min pěšky

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné