Nemocnice v Mariánkách znovu čeká na partnera

Titulní obrázek

Po třech letech marného jednání a nesplněných slibů skončila spolupráce Mariánských Lázní s firmou Meditera. Ta měla jako strategický partner uskutečnit v mariánskolázeňské nemocnici rozsáhlou rekonstrukci za téměř 100 miliónů korun. Letos v září Meditera od svého záměru oficiálně odstoupila…

a černý Petr zůstal městu.

„Zastupitelstvo města rozhodlo na svém říjnovém zasedání zahájit činnost v již existující připravené společnosti Nemocnice Mariánské Lázně, s. r. o. Začne fungovat od nového roku. Nemocnice jako taková, které byl navýšen kapitál, pracuje nadále se všemi zaměstnanci, plní smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami a také všechny své závazky a pohledávky. Její hospodaření není ztrátové,“ řekl Právu místostarosta Mariánských Lázní Oldřich Tobrman (nez.).

Potřebný kapitál pro existenci nemocnice našlo město v dosud společném podniku Nemocnice ML a Ústavu sociální péče.

Ústav bude po změnách existovat samostatně s novým statutem a novým ředitelem, který bude vybrán ve výběrovém řízení již nyní na začátku prosince.

Pokud jde o samotnou mariánskolázeňskou nemocnici, město chce nalézt pro prodej většinového podílu ve společnosti Nemocnice Mariánské Lázně, s. r. o., nového strategického partnera.

Ten by měl zrealizovat plánované potřebné rekonstrukce v nemocnici. Především zřídit nový urologický pavilón a zmodernizovat operační sály. Suma sumárum je ve hře pořád ještě osmdesát miliónů korun.

Termín vyprší dnes

„V současné době čekáme na odpověď firem, které se specializují na výběr investorů do zdravotnictví. Termín na potvrzení zájmu o spolupráci s naším městem je nyní v pátek 30. listopadu. Poté bude firma, která připraví a zorganizuje výběrové řízení strategického partnera, určena,“ vysvětluje Oldřich Tobrman.

Uvedený postup by měl být podle něho dokončen nejpozději v polovině příštího roku a úspěšně zakončen výběrem takové firmy, která očekávání města a jeho obyvatel konečně naplní.

František Kšajt, Právo

Ohodnoťte tento článek!