Přejít na obsah

Nemocnice v Novém Jičíně má nový ozařovací přístroj

zpět
23.6.2010
rakovina, onkologie
zvětšitrakovina, onkologieZdroj: www.feinberg.northwestern.edu

rakovina, onkologie | Zdroj: www.feinberg.northwestern.edu

 

V Komplexním onkologickém centru v Novém Jičíně byl dnes zahájen provoz nového lineárního urychlovače, který lékařům pomůže při léčbě zhoubných nádorů.

Ozařovací přístroj za téměř 100 milionů korun, který patří k nejmodernějším na světě, dokáže velmi přesně ozářit nádor a přitom ochránit okolní zdravou tkáň, řekla tisková mluvčí holdingu Agel Hana Szotkowská.

Podle odborníků nový přístroj výrazně zvyšuje kvalitu léčby ozařováním a se s jeho pomocí podstatně zkracuje i čas ozařování.

„Přístroj umožňuje ozářit víc pacientů, aniž by došlo k snížení kvality poskytované zdravotní péče. Nový lineární urychlovač dodává požadovanou dávku dvakrát až osmkrát rychleji, než je možno nejvýkonnějšími současnými metodami,“ vysvětlila vedoucí Komplexního onkologického centra a primářka radioterapie a onkologie Renata Soumarová.

Dodala, že lineární urychlovač navíc umožňuje na rozdíl od jiných urychlovačů léčit všechna nádorová onemocnění.

Komplexní onkologické centrum v Novém Jičíně je jedním ze 13 onkologických center schválených ministerstvem zdravotnictví. Je tvořeno Společností Radioterapie, která je členem skupiny Agel, a Nemocnicí Nový Jičín, jejímž zřizovatelem je Moravskoslezský kraj.

„Onkologie v Novém Jičíně se stále snaží být na špici a poskytovat kvalitní péči na té nejvyšší úrovni. Proto z vlastních zdrojů zakoupila nový lineární urychlovač patřící mezi absolutní špičku v radioterapii,“ podotkla Soumarová.

Podle hejtmanova náměstka Karla Konečného (KSČM) je připraven do rozvoje onkologického centra investovat i kraj. Ještě letos chce v areálu nemocnice vybudovat objekt pro magnetickou rezonanci a počítačovou tomografii.

Nový přístroj nahradil po sedmi letech původní. Radioterapie v Novém Jičíně má nyní dva lineární urychlovače. Počet celkově ozařovaných v novojičínském onkologickém centru se pohybuje kolem 1600 lidí ročně.


Komentovat článek: Nemocnice v Novém Jičíně má nový ozařovací…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Nemocnice v Novém Jičíně má nový ozařovací…

Komentáře

1 komentář
Radka Zklamání  | 7. 04. 2013 15:17

Tohle sice moc pěkné, ale problém je, že ne každého tímto úžasným ozařovacím přístrojem chtějí léčit. Nevím kdo je nebo není vhodný kandidát pro léčbu. Zajímavé je, že poté co v nemocnici Nový Jičín odmítli léčit mého manžela s rakovinou plic, a v podstatě ho odepsali, tak v jiné nemocnici ho léčit začali i bez takto drahého přístroje. Takže není asi pro všechna nádorová onemocnění, jak se tady píše. A unikátnost není v tom ozařovacím stroji, ale v přístupu lékařů. Jsem velmi zklamaná, co se týká přístupu lékařů z onkologického centra Nový Jičín.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné