Přejít na obsah

Nemocnice v Ostravě a Novém Jičíně budou mít nové ředitele

zpět
25.7.2016
jednání, management
zvětšitjednání, managementZdroj: Shutterstock

jednání, management | Zdroj: Shutterstock

 

Vítkovická nemocnice v Ostravě a Nemocnice Nový Jičín, které patří mezi zdravotnická zařízení akciové společnosti Agel, budou mít od srpna nové vedení. Marii Marsovou nahradí v Ostravě na postu ředitele Petr Kovařík, který má zkušenosti s vedením krajských nemocnic a místo Renaty Soumarové přijde do Nového Jičína Martin Metelka, který přichází z Uherskohradišťské nemocnice, řekla mluvčí Agelu Radka Miloševská.

„Šlo o dlouho dopředu připravenou organizační změnu, která je součástí naší dlouhodobé strategie manažerského posilování vedení našich nemocnic, uvedl předseda představenstva Ján Dudra.

Sedmačtyřicetiletý Kovařík je absolventem Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava, kde vystudoval ekonomii, marketing a obchod. Kovařík dříve řídil nemocnice v Havířově a Karviné, které jsou příspěvkovými organizacemi kraje. Dosavadní ředitelka Marsová se vrátí do místa svého bydliště - Prostějova. „Nastoupí do čela akciové společnosti Středomoravská nemocniční, která sdružuje nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk,“ uvedla Miloševská.

Jednašedesátiletý Metelka je absolventem Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 1993 byl ředitelem Vsetínské nemocnice, kterou vedl až do roku 2013. V Uherskohradišťské nemocnice působil jako vedoucí úseku léčebně preventivní péče. Soumarová i nadále zůstane ve vedení nemocnice.


Komentovat článek: Nemocnice v Ostravě a Novém Jičíně budou mít…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné