Nemocnice v Ostravě a Novém Jičíně budou mít nové ředitele

jednání, management

Vítkovická nemocnice v Ostravě a Nemocnice Nový Jičín, které patří mezi zdravotnická zařízení akciové společnosti Agel, budou mít od srpna nové vedení. Marii Marsovou nahradí v Ostravě na postu ředitele Petr Kovařík, který má zkušenosti s vedením krajských nemocnic a místo Renaty Soumarové přijde do Nového Jičína Martin Metelka, který přichází z Uherskohradišťské nemocnice, řekla mluvčí Agelu Radka Miloševská.

„Šlo o dlouho dopředu připravenou organizační změnu, která je součástí naší dlouhodobé strategie manažerského posilování vedení našich nemocnic, uvedl předseda představenstva Ján Dudra.

Sedmačtyřicetiletý Kovařík je absolventem Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, kde vystudoval ekonomii, marketing a obchod. Kovařík dříve řídil nemocnice v Havířově a Karviné, které jsou příspěvkovými organizacemi kraje. Dosavadní ředitelka Marsová se vrátí do místa svého bydliště – Prostějova. „Nastoupí do čela akciové společnosti Středomoravská nemocniční, která sdružuje nemocnice Prostějov, Přerov a Šternberk,“ uvedla Miloševská.

Jednašedesátiletý Metelka je absolventem Fakulty všeobecného lékařství Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 1993 byl ředitelem Vsetínské nemocnice, kterou vedl až do roku 2013. V Uherskohradišťské nemocnice působil jako vedoucí úseku léčebně preventivní péče. Soumarová i nadále zůstane ve vedení nemocnice.

Ohodnoťte tento článek!