Nemocnice v Roudnici n. L. využívá jako první v ČR AntiBakteriální sklo v porodnici

*dítě, miminko, porod

Nové gynekologicko-porodnické oddělení s unikátní technologií AntiBakteriálního skla dnes otevřela Podřipská nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem. Jde o první nemocnici v České republice, která tuto technologii využije v porodnictví. AntiBakteriální sklo pomáhá udržovat v operačním sále a přípravně pacientek sterilní prostřední. Speciální sklo pokryté nanovrstvou iontů stříbra, která dokáže zničit až 99,9 % bakterií na jeho povrchu, dodala teplická sklárna AGC Flat Glass Czech.

TISKOVÁ ZPRÁVA

„AntiBakteriální sklo je unikátní technologie, která se v České republice teprve pomalu dostává ve známost. V jiných částech Evropy jsme již tuto technologii v mnoha objektech, kde je potřeba udržet sterilní prostředí a zvýšit estetiku, úspěšně instalovali. V Podřipské nemocnici jde o vůbec první naši instalaci na gynekologicko-porodnickém oddělení a celkově druhou v České republice,“ uvedl Ivan Zaykov, odborný poradce společnosti AGC Flat Glass Czech pro AntiBakteriální skla. První operační sál vybavený AntiBakteriálním sklem firma instalovala vloni na podzim v nemocnici v Prostějově.

„Jsem zastáncem opatření vedoucích ke snížení infekcí a chorob s těmito infekcemi souvisejících,“ uvedl ředitel Podřipské nemocnice Mgr. Tomáš Krajník. „Současně jsem hrdý na to,, že naše porodnice je prvním zdravotnickým zařízením v České republice, které pro boj proti bakteriím využívá nanotechnologie. Řešení je navíc i vkusné, prostory oddělení působí přívětivě, a to je důležité jak pro pacienty, tak pro personál,“ dodal.

Na operačním sále je AntiBakteriální sklo využito v podobě obkladů stěn a výplní dveří. Celkem se jedná o téměř 80 m2 bílého a zeleného lakovaného skla Lacobel a vrstveného bezpečnostního skla Stratobel s antibakteriální úpravou. Sklo použité na dveřích je navíc opatřeno bezpečnostní fólii, která chrání sklo proti vlhkosti a zároveň zajišťuje vyšší bezpečnost v případě jeho rozbití. „AntiBakteriální sklo dokáže ochránit před bakteriemi a plísněmi a zároveň má značnou estetickou hodnotu. Vyrábíme ho v široké škále barev, takže může spoluvytvářet jakýkoli interiér,“ vyjmenoval výhody AntiBakteriálního skla Ivan Zaykov. Dodávku a montáž skel zajistila společnost MORAMEDICA SE, která je významným dodavatelem zařízení a technologií pro nemocnice. Společnost MORAMEDICA SE v součinnosti se společností AGC Flat Glass Czech, a.s. vyvinula revoluční systém Mglass pro dodávky vestaveb čistých prostor a hygienických obkladů nejen pro zdravotnická zařízení, který využívá nadčasové možnosti AntiBakteriálního skla.

AntiBakteriální sklo je nenáročné na údržbu a velmi snadno se čistí, takže může nemocnicím a dalším provozům s přísnými hygienickými nároky výrazně pomoci v boji s infekcemi a stále odolnějšími bakteriemi. Ty jsou zodpovědné za to, že se např. pobyt pacientů v nemocnicích často prodlužuje, a tím se léčba prodražuje.

Ohodnoťte tento článek!