Přejít na obsah

Nemocnice v Uherském Hradišti získá nový pavilon

zpět
30.10.2010
rekonstrukce, stavba
zvětšitrekonstrukce, stavbaZdroj: www.usak.ca

rekonstrukce, stavba | Zdroj: www.usak.ca

 

Práce na stavbě centrálního pavilonu nemocnice v Uherském Hradišti začnou v březnu příštího roku. Vyplývá to z veřejné zakázky na demolici současných objektů zveřejněné na webových stránkách Zlínského kraje.

Krajská radní za zdravotnictví Hana Příleská (ČSSD) dnes ČTK řekla, že celková investice na výstavbu centrálního pavilonu si vyžádá 600 až 700 milionů korun. Nový pavilon vyroste na místě gynekologicko-porodnického oddělení, jehož budova bude zbourána. Oddělení je přestěhováno do nových prostor. Podle Příleské se demolice dotkne i okolních objektů tak, aby se uvolnila místa pro stavbu samotnou. Projekt počítá, že v centrálním pavilonu bude komplexní urgentní medicína včetně operačních sálů, příjmu, lůžkové části a lékárny. Demolice má trvat nejdéle dvanáct týdnů, poté začnou práce na výstavbě pavilonu. Uvolněná východní část má být odprodána na jiné využití. Podle Příleské by hejtmanství mělo platit investice do sítí z majetku kraje, nemocnice pak stavbu pavilonu. Na šest set až sedm set milionů korun přijde pouze samotná výstavba pavilonu, další peníze si vyžádá investice do technologií.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Komentovat článek: Nemocnice v Uherském Hradišti získá nový pavilon

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Nemocnice v Uherském Hradišti získá nový pavilon

Komentáře

1 komentář
challenger Hmm  | 30. 10. 2010 17:55

To socanští soudruzi ušetří. Za 4 měsíce tam budou mít jen polovinu doktorů, tak na to takové monstrprojekty. Mimochodem všimněte si, že nemocnice UH deklarovala, že na platy doktorů nemá. Na investice do betonu ve výši 700 mega ale má.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné