Nemocnice Valašské Meziříčí vyměňuje lůžka, nyní jich koupila 59

lůžko s aktivní matrací Virtuoso

Nemocnice Valašské Meziříčí vyměňuje lůžka na svých odděleních. Nyní koupila 59 elektricky polohovatelných lůžek včetně speciálních matrací proti proleženinám pro oddělení následné péče.

Tím dokončila modernizaci všech lůžek na těchto odděleních, řekla mluvčí nemocnice Radka Miloševská. „Cílem je postupně modernizovat všechna lůžka nemocnice tak, aby na všech odděleních již byla lůžka polohovatelná. Nemocnice bude tedy s nákupy pokračovat, a to hned v letošním roce, kdy se plánuje nákup 46 lůžek na chirurgické oddělení. Další lůžka budou zakoupena v roce následujícím,“ uvedla mluvčí. Nemocnice má celkem 289 lůžek.

Nákup 59 polohovacích postelí včetně matrací přišel na 1,8 milionu korun. Lůžka jsou vhodná pro pacienty s hmotností až do 210 kilogramů i pro lidi s vyšší postavou. „Lůžka mají navíc dvoudílné sklopné plastové postranice pro snadnou manipulaci s pacientem. Díky ovladači si může každý pacient sám polohovat jednotlivé díly ložné plochy a také nastavit výšku lůžka,“ uvedla mluvčí.

Nové postele zvyšují kvalitu péče o pacienty. „Nová lůžka s matracemi přinesou pacientům především vyšší komfort a pohodlí. Starší postele již nebyly pohodlné a neodpovídaly standardním požadavkům. Tato investice pro nás znamená významný posun ve zvyšování kvality péče o pacienty, bezpečí a také snížení rizika možného úrazu. Přidanou hodnotou je taktéž zmírnění fyzické zátěže u personálu,“ uvedla hlavní sestra nemocnice Jana Pelikánová. Nové matrace proti proleženinám získala také chirurgická a rehabilitační oddělení.

Ohodnoťte tento článek!