Nemocnice ve Vítkově se stane součástí nemocnice novojičínské

Nemocnice ve Vítkově na Opavsku se od letošního července stane součástí nemocnice v Novém Jičíně. Důvodem je především záporné hospodaření vítkovské nemocnice, která jen za letošní leden vykázala ztrátu půl miliónu korun. Sloučení včera odsouhlasili moravskoslezští zastupitelé…

Náměstek hejtmana Jiří Veverka řekl, že nemocnice není za současného stavu životaschopná. Na druhou stranu však poskytuje základní péči pro obyvatele v těžko dostupném terénu, a tak by podle Veverky nebylo vhodné ji úplně zrušit.

„Novojičínská nemocnice je na tom finančně velmi dobře a může do Vítkova jednou nebo dvakrát do týdne posílat své specialisty, kteří tam teď nebyli, takže to bude zkvalitnění služeb,“ podotkl.

Náměstek dodal, že nemocnici ve Vítkově navíc hrozil zánik, protože nebyla na seznamu plánovaných neziskových nemocnic. Nyní bude vlastně detašovaným pracovištěm novojičínského zařízení.

Příspěvky s názvem článku na který reagujete posílejte přes formulářZDE Pravidla diskuse najdete v prohlášení vydavatele.

Obdobné slučování zatím kraj u jiných nemocnic neplánuje. „Vítkovská nemocnice byla neřešitelná, ostatní jsou všechny řešitelné,“ míní Veverka. Kraj prý nyní zkouší najít úspory tak, že pro krajské nemocnice chystá společné nákupy zdravotnického materiálu či přístrojů. „Pokud budeme nakupovat ve větším objemu, získáme významné slevy,“ řekl.

Třinecká protialkoholní záchytná stanice ukončí od července provoz. Také o tom rozhodli krajští zastupitelé. I přes její uzavření zůstanou v regionu další čtyři stanice, což je i nadále nejvíce v České republice. Kraj se rozhodl stanici zrušit, protože je její provoz příliš nákladný.

Stanice má totiž nejnižší počet klientů v regionu, a tím i nejvyšší náklady na jednoho pacienta.

„Roli třineckého zařízení může převzít jak záchytka ve FrýdkuMístku, tak záchytka v Karviné,“ řekl ČTK náměstek hejtmana Jiří Veverka.

Právo

Nemocnice ve Vítkově se stane součástí nemocnice novojičínské
Ohodnoťte tento článek!