Nemocnice ve Zlínském kraji ošetřily desítky pacientů kvůli horku

Nemocnice ve Zlínském kraji ošetřily za uplynulé dva dny kvůli horku desítky pacientů. V Krajské nemocnici T. Bati (KNTB) ve Zlíně šlo zejména o chronické pacienty, kardiaky, pacienty s dušností nebo arytmií, kterým se v horku přitížilo.

Lékaři tam během středy a čtvrtku hospitalizovali šest lidí, některé z nich po několika hodinách infuzí a zavodnění propustili domů, řekla mluvčí krajských nemocnic Dana Lipovská. „Pokud se jedná obecně o hospitalizované pacienty v KNTB, mají zvýšený aktivní pitný režim. Personál jim často a pravidelně nabízí chlazený čaj a studenou vodu,“ uvedla mluvčí.

V Uherskohradišťské nemocnici se počet kolapsů z horka za poslední dva dny výrazně zvýšil, lékaři v ní vyšetřili 15 lidí, z toho pět hospitalizovali. „Jedná se o pacienty středního a vyššího věku a krátké jedno či dvoudenní hospitalizace, pacienti jsou po infuzní léčbě propuštěni domů,“ uvedl primář interny Vladimír Okénka. Lékaři ošetřili například seniorku, která se vydala v největším horku sbírat divizny, starší lidé se také často vypraví pěšky kolem poledne na nákup.

Interní ambulance nemocnice řeší denně také několik případů opilých návštěvníků Letní filmové školy (LFŠ). „Lékaři samozřejmě v takových letních teplotách doporučují striktně omezit pití alkoholu, který dehydruje a může způsobit zdravotní komplikace. V té souvislosti ještě zmíním jedno předávkování heroinem, které naštěstí dopadlo dobře a účastník LFŠ již mohl být propuštěn z nemocnice,“ řekla Lipovská.

Více práce měli také lékaři ve Vsetínské nemocnici. „Nejde však výlučně o kolapsové stavy, takové případy jsme měli dva. Je více arytmií, embolií, přicházejí dehydratovaní senioři s nízkým tlakem a řadou problémů a slabostí z horka. Ale máme také řadu pacientů s komplikacemi po nadměrné konzumaci alkoholu,“ uvedl primář interního oddělení Bořek Lačňák.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!