Přejít na obsah

Nemocnice Vrchlabí vypověděla smlouvu s VOZP

zpět
26.8.2011
Dryml
zvětšitDryml
Autor: senat.cz

Dryml | Autor: senat.cz

 

Soukromá Česko-německá horská nemocnice Krkonoše ve Vrchlabí na Trutnovsku vypověděla 24. srpna rámcovou smlouvu Vojenské zdravotní pojišťovně (VOZP). Ředitel vrchlabské nemocnice a senátor za ČSSD Vladimír Dryml včera uvedl, že důvodem je "skandální chování vedení této prazvláštní pojišťovny". Podle Drymla totiž nutí nemocnici poskytovat zdravotní péči pro její pojištěnce za směšně nízké ceny.

Ředitel nemocnice to dnes uvedl v prohlášení, které má ČTK k dispozici. Vyjádření pojišťovny ČTK zjišťuje.

„Úhrady od pojišťovny nepokryjí ani polovinu nákladů nemocnice na léčbu pacientů Vojenské zdravotní pojišťovny,“ uvedl Dryml. Podle něj vrchlabská nemocnice vloni poskytla léčbu klientům této pojišťovny za necelé dva miliony korun. Pojištěnci VOZP tak budou ve vrchlabské nemocnici podle Drymla nyní ošetřeni v režimu nutné a neodkladné péče.

Dryml v prohlášení také kritizoval ministra zdravotnictví Leoše Hegera, podle něj si totiž nedokáže poradit s chováním zdravotních pojišťoven. „Ministr Heger úmyslně svou úhradovou vyhláškou snižuje dostupnost a kvalitu poskytované zdravotní péče, zejména pro střední a malé nemocnice v krajích,“ prohlásil ředitel vrchlabské nemocnice.


Klíčová slova

Autoři

ČTK

Související články

2.4. Dryml je poradcem v boleslavské nemocnici, má ji dostat ze ztráty Dryml je poradcem v boleslavské nemocnici, má ji dostat ze ztráty
1 příspěvků
18.12. Nemocnice versus město Nemocnice versus město
2 příspěvků

Komentovat článek: Nemocnice Vrchlabí vypověděla smlouvu s VOZP

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné