Přejít na obsah

Nemocnice vykázala půlmilionový zisk

zpět
4.3.2011
pero, kalkulačka, peníze, daně
zvětšitpero, kalkulačka, peníze, daněZdroj: www.mf.co.za

pero, kalkulačka, peníze, daně | Zdroj: www.mf.co.za

 

Sedm milionů korun byl obrat, který novoměstská nemocnice vykázala v uplynulém roce. Účetní uzávěrka potvrdila zisk ve výši 538 tisíc korun.

„Nemocnice tak pokračuje v dlouholetém standardu vyrovnaného hospodářství,“ informoval mluvčí zařízení zřizovaného krajem Vysočina RomanKratochvíl.

„Hospodářský výsledek je důsledkem celé řady opatření. Například k optimalizaci cen nakupovaných komodit již od roku 2004 využíváme elektronické aukce,“ řekla ředitelka nemocnice Věra Palečková.

20 tisíc pacientů

V ordinacích zdravotnického zařízení bylo v loňském roce ošetřeno celkem 181 024 pacientů. V lůžkových odděleních bylo hospitalizováno 19 921 osob.

„Průměrná doba hospitalizace byla 5,28 dne,“ uvedl Roman Kratochvíl s tím, že v sanatoriu na Buchtově kopci, které je součástí nemocnice, byla průměrná doba hospitalizace 45,03 dne.

V letošním roce se mohou pacienti těšit na kompletně dokončenou internu, která bude sloužit nejenom pro potřeby interního oddělení, ale i rehabilitace a neurologie. Rekonstrukce budovy interního oddělení vyjde na 422 milionů korun, třicet až čtyřicet procent z nich bude pocházet z evropských fondů.

Oficiální zahájení provozu nového pavilonu je naplánováno na konec října, nebo začátek listopadu, avšak někteří pacienti si už nové prostory vyzkoušeli. Většina z devadesáti lůžek, kterými objekt disponuje, je už v provozu.


Autoři

Lenka Mašová, Regionální deník

Komentovat článek: Nemocnice vykázala půlmilionový zisk

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

1 nejnovější komentář k článku Nemocnice vykázala půlmilionový zisk

Komentáře

1 komentář
challenger 7 milionů obrat nemocnice??  | 4. 03. 2011 13:18

No potěš koště! 20 000 pacientů ročně za 7 milionů, to je 350 korun na unicita ročně. To je míň než má běžná soukromá ambulance v kterémkoli myslitelném oboru. I obvoďáci dostávají na pacienta 600 korun ročně. Soudružka redaktorka snad chtěla říct 70 mega, tomu už bych věřil. ale tam zase 538 kolíků nevyvolá takové nadšení, protože je to prakticky kolik, Ciml? Protože je to 0,75% obratu, vole. Což je cca na hranici statistické chyby a hrubě pod hraničí statistické variability obratu, jinými slovy nemocnice žádný zisk negeneruje, spíše se dá předpokládat, že je velmi ohrožená ekonomickým propadem, vole, protože z 538 tisíc netvoří žádné finanční rezervy, vole. Jak by taky mohla, tý brďo, když jen do interny investuje 422 mega, tedy cca 6-letý obrat. Tomu se říká kurwa investiční politika. Pokud to bude obligátních půl za stavbu a půl za přístroje, pak tu máme odpisy 211 mega na 30 let a 211 mega na 4-8 let. Dejme tomu, že se přístroje se všechny odepisují 8 let, ať nežeru. Tak to máme 25 mega za přístroje jen na interně za rok a 7 mega za stavbu, to jest pokud má nemocnice obrat 7 mega, tak jen odpisy na rekostrukci budovy interny činí 100% obratu nemocnice. Ty pyčo, to je ale kurwa hospodaření!! I kdybychom počítali 70 mega obratu ročně, rož je tak reálný odhad, že soudružce redaktorce jedna nula sem tam nevadí, tak je to jen na odpisech za internu 45% obratu aktuálního roku. To se pak nelze divit, že soudružka ředitelka neumí zaplatit personál a že jim tam 70% doktorů dalo výpověď a taky starost soudružky ředitelky, aby nemocnice běžela, jinak by zřejmě musela vrátit celou dotaci, že ano. Jen ještě chybí informace, kolik byla reálná cena té rekonstrukce + přístrojů (cca 50%) a kolik z toho šlo na rekuperaci do stranické pokladny příslušné politické strany, která v regionu vládne a soukromých kapes (cca 1/3). Novoměstší - po přečtení tohoto článku byste se měli sbalit všcihni do jednoho - aspoň ti, co nejsou alkoholici a mají kouska cti v těle a vypadnout, nejlépe do zahraničí. Tam byste totiž pochopili, jaké pí/če z vás (modro)bolševici dělají. Sorry za expresivní výrazivo, ale při pohledu na ta čísla a realitu se mi opravdu zvedá kufr.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné