Přejít na obsah

Nemocnice: vzpoura skončila

zpět
22.5.2010
lékař, únava, deprese
zvětšitlékař, únava, depreseZdroj: www.brainbasedbusiness.com

lékař, únava, deprese | Zdroj: www.brainbasedbusiness.com

 

Kompromisem skončil včera ostrý střet mezi vedením Karlovarské krajské nemocnice (KKN), interním oddělením a Lékařským odborovým klubem karlovarské nemocnice.

Směnný provoz, který generální ředitel nařídil internistům po jejich odmítnutí sloužit více přesčasů, než povoluje zákoník práce, je od pondělí 24. května na tomto oddělení odvolán. „Snažili jsme se najít kompromis, a to se nám podařilo.

Hledáme prostor k budoucí dohodě. Vypracujeme koncepci, podle níž by lékaři měli k práci lepší podmínky, více peněz a jejich přesčasová práce by byla omezena na minimum. Platy na interním oddělení ale nyní zůstanou stejné, navýšit je nelze. Změna se bude týkat hodnocení lékařů a limitů jednotlivých oddělení. Navýšení platů bude možné z ušetřených prostředků za pracovníky, kteří po dohodě odcházejí do privátní sféry,“ uvedl ředitel Zdeněk Horák. Dodal, že péče o pacienty bude zachována, protože zbývající lékaři si rozdělí služby a chod interny tak bude zajištěn. S tímto smírným řešením souhlasí i Lékařský odborový klub. „Jednání LOK-SČL Karlovy Vary se zaměstnavatelem dopadlo oboustranným kompromisem poté, co vedení v rámci zachování mzdových prostředků dokázalo vyhovět požadavkům rebelujících lékařů na interním oddělení.

Tuto dohodu vedení i lékaři chápou jako přijatelný kompromis a současně jako první vstřícný krok zaměstnavatele vůči lékařům k dalším manažerským krokům k restrukturalizaci péče, aby se vyhovělo základnímu požadavku LOKu na snížení krajního objemu přesčasové práce,“ uvedl předseda Peter Igaz. Pro pacienty to podle něj znamená obnovení kvality péče v rozsahu jako před začátkem směnného provozu.

Také podle primáře interny Jaroslava Žáka vedlo zavedení směnného provozu na tomto oddělení ke zhoršení podmínek pro lékaře i pacienty.

„Kontinuita péče byla narušena. Naší prioritou je péče o nemocné a jsem rád, že tato sociální válka skončila smírem,“ uvedl.

Dohodu v nemocnici přivítal i hejtman Josef Novotný. „Jsem rád,“ zdůraznil. Radní pro zdravotnictví Václav Larva doplnil, že tento spor nemá vítěze. „Jsme tak trošku poraženi všichni. Problém, který v karlovarské nemocnici eskaloval, není pouze problémem karlovarské nemocnice, ale týká se financování zdravotnictví v celé republice. Šlo o konflikt, který proti sobě postavil strany, které za něj nemohou,“ dodal radní.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deníky

Komentovat článek: Nemocnice: vzpoura skončila

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nemocnice: vzpoura skončila

Komentáře

dalších 46 komentářů
Termix Hrdina  | 28. 05. 2010 18:32

hrdina se chová jinak. Pokud se už nedokáže chovat hrdinsky, měl by tu medaili vrátit. Internisté si prostě chtěli polepšit a to se jim povedlo. Nic více. Nedodržování zákona byla jenom záminka. A to je faleš. Čekalo se hrdinství, dočkali jsme se morální prohry.

. Dajli či nedajli  | 27. 05. 2010 21:30

Termixi, tys vazne neuverirelnej k.kot. Medaile je uz davna zalezitost, a to za lvi podil vymrskani zlodju z cesky Zdravotni z nemocnice. Tedka maji prave soud. S nedavnymi udalostmi medaile od CLK- ne LOK!! nema nic spolecneho. Ty to nejspis moc dobre vis, ale mlzis tu a delas vlny. Tusim, kdo ve skutecnosti jsi, chudaku. Mlzis tady vubec v mnohem, ty kecy o prohre internistu - nesmysl, KV interniste nechteli zmenit zakon, chteli od pocatku zlepsit mizerny platy a nijak to netajili! Sveho dosahli, zustali jednotni, sveho dosahli, kydy o kompromisu jsou jen ulitba porazenemu managmentu. A wohnouti z varsky nemocnice vidi, ze to jde, ale je jim to k nicemu, protoze maji otroctvi v krvi a budou se dal hrbit za pakatel

Remix Dajli či nedajli  | 27. 05. 2010 07:08

na moje prsa medajli. Primář na interně v KV má údajně od LOKu nějakou medaili za hrdinství. Co dokázal? Dokázal prosadit drobné ekonomické zlepšení pro velmi úzkou skupinu lékařů v jedné nemocnici na jednom oddělení. Za takové věci se obvykle medaile za statečnost nedávají.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné