Nemocnice žaluje pojišťovnu

Titulní obrázek

Nemocnice následné péče v Ryjicích na Ústecku žaluje VZP. Pojišťovna prý totiž dluží nemocnici 5 milionů korun. Ke krajnímu řešení ryjická léčebna přistoupila, protože jí pojišťovna řádně neplatí už dva roky…

Nemocnice se tak ocitla v ekonomické krizi.

Pojišťovna si je podle ředitele ústecké pobočky Petra Veselského vědoma sporu o cenové regulaci zdravotní péče. Je zapříčiněn odlišnými výklady ministerstva financí a zdravotnictví. „Do dnešního dne není o tomto problému rozhodnuto,“ dodal Veselský.

„Zachraňuj e nás překlenovací úvěr. Dostáváme méně peněz, než na kolik máme nárok,“ uvedl ředitel ryjické nemocnice Jaroslav Müllner.

„Oslovili jsme banky a podniky s prosbou o sponzorský dar. Najedno lůžko nám denně chybí zhruba 70 korun. Další snižování nákladů by znamenalo ohrožení péče,“ dodal.

V podobné situaci je Nemocnice následné péče v Mostě. „Máme překlenovací úvěr, na dary sponzorů jsme rezignovali. O staré a nemocné není zájem,“ uvedl ředitel nemocnice Leo Rychlý.

„Pokud se dvě ministerstva neumí dohodnout, řediteli nezbývá nic jiného, než aby situaci řešil soudní cestou,“ uvedl Jiří Šulc, hejtman Ústeckého kraje, který je zřizovatelem nemocnice.

Na severu Čech je v soudním sporu s VZP již dva roky krajská záchranka.

Ústecký deník

Nemocnice žaluje pojišťovnu
Ohodnoťte tento článek!