Nemocnice získá miliony

Dvacet milionů, respektive jejich příslib, přivezl do Podřipské nemocnice s poliklinikou čtyři dny před volbami poslanec Robert Kopecký. Asistoval mu Miloš Zeman a poslanec Jaroslav Krákora. Peníze mají pomoci rekonstrukci operačních sálů…

„Peníze jsou schváleny na Ministerstvu zdravotnictví. Letos to bude pět milionů, příští rok patnáct,“ je si jist poslanec Robert Kopecký. Součástí delegace měl být i ministr David Rath, ten ale nepřijel. Podřipská nemocnice je společností s ručením omezeným, soukromým nemocnicím není ale ministr nakloněn.

„Podnikáme příslušné kroky, abychom se mohli zařadit na seznam neziskových nemocnic,“ uvedl ředitel nemocnice Josef Kohout. Zástupcům společnosti to podle něj nijak vadit nebude. „Zisk si nerozdělujeme,“ uvedl.

Společnost jej jednak investuje do prostor, v nichž podniká a jež patří městu, zbylou část rozděluje téměř čtyřem stovkám zaměstnanců. Podle poslance Kopeckého bude po velké rekonstrukci operačních sálů nemocnice konkurenceschopná a v regionu se udrží.

To podpořil za výbor pro sociální politiku a zdravotnictví i poslanec Jaroslav Krákora. „Je dobré, když nemocnice funguje na principu této. Provozuje základní primariáty a je koncepčním doplňkem větších nemocnic,“ uvedl poslanec.

S penězmi na opravu operačních sálů počítají i na městě, jako svůj díl. Celá akce vyjde na šest až sedm desítek milionů korun.

Deník Litoměřicka

Nemocnice získá miliony
Ohodnoťte tento článek!