Nemocnice získala certifikát kvality

Spokojený pacient, který je v popředí zájmu zaměstnanců nemocnice, a kvalitně poskytovaná zdravotnická péče. Tím vším se může pyšnit Krajská nemocnice Liberec (KNL), která jako jediné krajské zařízení v Libereckém kraji získala certifikát kvality ISO. Jeho platnost je tři roky a každým rokem jej prověří…

Liberec – auditová komise. V Libereckém kraji vlastní certifikát pouze městská Nemocnice ve Frýdlantu v Čechách, která jej obhájila o rok dříve.

„Certifikát posílí konkurenceschopnost a dodá pacientům důvěru v kvalitu poskytované péče,“ uvedl ředitel KNL Radko Janoušek.

Aby nemocnice mohla certifikát získat, musela hlavně provést změny v technické oblasti a v popisu pracovních činností.

„Ty slouží zejména k většímu přehledu, což zaručuje ochranu a péči pacientů,“ doplnil ředitel.

Příspěvky s názvem článku na který reagujete posílejte přes formulářZDE Pravidla diskuse najdete v prohlášení vydavatele.

Podle krajského radního zodpovědného za resort zdravotnictví Jaroslava Krutského se tak změnami sníží možnost systémových chyb v léčbě a každý lidský omyl se snadněji odhalí.

Certifikaci v liberecké nemocnici provedla mezinárodní certifikační společnost BVQI Czech Republic, s. r. o., která na základě předchozí prověrky vypracovala kladné doporučení k certifikaci.

Liberecký kraj

Nemocnice získala certifikát kvality
Ohodnoťte tento článek!