Nemocnice získala ocenění

Titulní obrázek

Krajská nemocnice v Novém Jičíně získala jako jediné zařízení v Moravskoslezském kraji významné ocenění při udělování cen Top 100 českých nejúspěšnějších firem. Slavnostní akce se konala v pátek za účasti vlády i prezidenta republiky ve Španělském sále Pražského hradu…

Nový Jičín/Ostrava/Praha – Ředitel nemocnice Radan Gocal převzal diplom za umístění v kategorii s názvem Vzdělávání, zdraví a lidskost. Anketu Českých 100 nejlepších pořádá už pojedenácté společnost Comenius. „Cílem soutěže je v celonárodním měřítku nalézt, vybrat, zviditelnit a veřejně ocenit úspěšné české firmy či společnosti z co nejširšího spektra ekonomických aktivit. Jsou však subjekty, které se nedají hodnotit z hospodářského a ekonomického hlediska, a přesto dosahují vynikajících výsledků. Proto jsme pro ně připravili zvláštní podskupiny. V jedné z nich – Vzdělávání, zdraví a lidskost – byla oceněna i novojičínská nemocnice,“ uvedl Stanislav Novák ze společnosti Comenius.

„Myslím si, že jsme byli ohodnoceni hlavně za onkologický program, na kterém úzce spolupracujeme s Onkologickým centrem J. G. Mendela v Novém Jičíně. I díky tomu se výrazně zlepšila kvalita poskytované péče, přístup k novým metodám a technologiím a dynamicky se rozvíjí diagnostika i léčba nádorového onemocnění,“ říká Gocal, který vidí za tímto úspěchem člověka a jeho přístup k pacientovi.

Radost z ocenění má také krajský úřad v Ostravě, který je zřizovatelem tohoto zařízení. „Vážím si lidského, empatického chování zdravotnického personálu k pacientům a krátké čekací doby na vyšetření i léčebné programy,“ řekl náměstek moravskoslezského hejtmana pro resort zdravotnictví Jiří Veverka (ODS).

MARIE STYPKOVÁ, Moravskoslezský deník

Nemocnice získala ocenění
Ohodnoťte tento článek!