Přejít na obsah

Nemocnice získala ocenění

zpět
28.11.2006

Krajská nemocnice v Novém Jičíně získala jako jediné zařízení v Moravskoslezském kraji významné ocenění při udělování cen Top 100 českých nejúspěšnějších firem. Slavnostní akce se konala v pátek za účasti vlády i prezidenta republiky ve Španělském sále Pražského hradu...

Nový Jičín/Ostrava/Praha - Ředitel nemocnice Radan Gocal převzal diplom za umístění v kategorii s názvem Vzdělávání, zdraví a lidskost. Anketu Českých 100 nejlepších pořádá už pojedenácté společnost Comenius. „Cílem soutěže je v celonárodním měřítku nalézt, vybrat, zviditelnit a veřejně ocenit úspěšné české firmy či společnosti z co nejširšího spektra ekonomických aktivit. Jsou však subjekty, které se nedají hodnotit z hospodářského a ekonomického hlediska, a přesto dosahují vynikajících výsledků. Proto jsme pro ně připravili zvláštní podskupiny. V jedné z nich - Vzdělávání, zdraví a lidskost - byla oceněna i novojičínská nemocnice,“ uvedl Stanislav Novák ze společnosti Comenius.

„Myslím si, že jsme byli ohodnoceni hlavně za onkologický program, na kterém úzce spolupracujeme s Onkologickým centrem J. G. Mendela v Novém Jičíně. I díky tomu se výrazně zlepšila kvalita poskytované péče, přístup k novým metodám a technologiím a dynamicky se rozvíjí diagnostika i léčba nádorového onemocnění,“ říká Gocal, který vidí za tímto úspěchem člověka a jeho přístup k pacientovi.

Radost z ocenění má také krajský úřad v Ostravě, který je zřizovatelem tohoto zařízení. „Vážím si lidského, empatického chování zdravotnického personálu k pacientům a krátké čekací doby na vyšetření i léčebné programy,“ řekl náměstek moravskoslezského hejtmana pro resort zdravotnictví Jiří Veverka (ODS).

MARIE STYPKOVÁ, Moravskoslezský deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Moravskoslezský deník

Komentovat článek: Nemocnice získala ocenění

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné