Přejít na obsah

Nemocnice Zlínského kraje vykázaly v říjnu zisk 60,6 mil. Kč

zpět
18.12.2015
peníze, stetoskop, kalkulačka, recept
zvětšitpeníze, stetoskop, kalkulačka, receptZdroj: Shutterstock

peníze, stetoskop, kalkulačka, recept | Zdroj: Shutterstock

 

Čtyři nemocnice zřizované Zlínským krajem hospodařily na konci října se ziskem 60,6 milionu korun. Je to o 15 milionů korun více než za stejné loňské období. ČTK to řekl hejtmanův náměstek Lubomír Nečas (SPO).

Situace se oproti loňsku zlepšila v nemocnicích v Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži, nižší zisk než loni vykázala v říjnu zlínská krajská nemocnice.

„Výsledky jsou letos lepší, předpoklad je, že budou do konce roku ještě lepší,“ uvedl Nečas. Situace v krajských nemocnicích je podle něj stabilizovaná zejména díky lepší úhradové vyhlášce, která byla výhodnější už loni, kdy nemocnice hospodařily se ziskem. Předloni skončily v rekordní ztrátě 270 milionů korun.

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně hospodařila letos na konci října se ziskem 4,6 milionu korun, před rokem to bylo o 2,5 milionu korun více. Naopak zisk Vsetínské nemocnice se proti loňskému říjnu zvýšil o 11,6 milionu na 19,5 milionu korun. Hospodaření uherskohradišťské nemocnice skončilo v říjnu v zisku 28,1 milionu korun, což bylo o zhruba pět milionů korun více než před rokem. Zisk Kroměřížské nemocnice meziročně stoupl z 7,1 milionu na 8,4 milionu korun.

Přes zlepšující se výsledky je třeba podle Nečase začít splácet ztráty z minulých let, zejména u zlínské nemocnice, jejíž dluh činil letos v polovině roku asi 400 milionů korun.

Zlínská nemocnice uvede v lednu v onkologickém centru do provozu tři nové přístroje, lineární urychlovač, magnetickou rezonanci a hybridní přístroj pro pozitronovou i počítačovou tomografii (PET/CT). V Kroměřížské nemocnici začne počátkem příštího roku fungovat v nových prostorách záchytná protialkoholní stanice. Ve Vsetínské nemocnici se na příští rok chystá zahájení stavby interního pavilonu.


Komentovat článek: Nemocnice Zlínského kraje vykázaly v říjnu zisk…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné