Přejít na obsah

Nemocnice změny v přesčasech vyřešily

zpět
12.1.2007

Nemocnice v okrese Louny si poradily s novým zákoníkem práce, který přinesl od začátku roku přísnější pravidla pro čerpání odpočinku po práci a výrazné omezení přesčasů. Jeho zavedení se ale neobešlo bez problémů...

Nový zákoník působí problémy například ve zdravotnictví a hlavně tam, kde se nepřetržité služby řešily až dosud většinou jako práce přesčas.

„Samozřejmě i nám přinesl zákoník práce určité komplikace. Zejména v oblasti čerpání přesčasů při zajištění služeb,“ uvedl včera Petr Landa, ředitel lounské nemocnice. Avšak problémy je soukromá nemocnice schopna řešit tak, aby byl plně zajištěn její provoz.

„Nedostatek lékařů, zejména v určitých odbornostech, je však v současnosti bohužel obecným jevem celého zdravotnictví České republiky a to bez ohledu na dopady nového zákoníku práce. I my se již delší dobu snažíme získat zejména kvalifikované internisty. Bohužel sehnat takové odborníky je téměř nemožné,“ řekl Landa.

Ani podbořanská Nemocnice Medicina nemá s novými pracovně právními předpisy problémy. „Na nová pravidla, jež přináší nový zákon s počátkem letošního roku, jsme se s dostatečným předstihem připravili,“ uvedl ředitel Mediciny MUDr. Pavel Buňata.

Jak dále upřesnil, slouží podbořanská nemocnice výhradně jako zařízení následné péče, nezajišťuje tedy akutní léčebnou péči a neprovozuje ani akutní nemocniční lůžka. „Z tohoto důvodu u nás může pracovat jakýkoliv lékař s libovolnou specializací, což nám umožnilo naplnit stavy lékařů na potřebný počet,“ vysvětlil ředitel Buňata.

Změna se dotkla také Žatce

Také v Nemocnici Žatec se podařilo s počátkem nového roku a s platností zákoníku práce dodržet literu zákona. „Uzavřeli jsme s lékaři nové pracovní smlouvy, které jim zaručují po službě i náležitý odpočinek,“ uvedla včera na dotaz Deníku ředitelka nemocnice v Žatci Zdeňka Hauswirthová.

Žatecký a Lounský deník

Související články

Zákoník práce trápí nemocnice

Nemcnice musejí obejít nový zákon

Kritizují nový zákoník práce

Záchranáři hledají fígle, jak obejít zákoník

Záchranka zákoník nedodrží

http://www.Zdravi.Euro.cz/scripts/detail.php?id=284085


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Žatecký a Lounský deník

Komentovat článek: Nemocnice změny v přesčasech vyřešily

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nemocnice změny v přesčasech vyřešily

Komentáře

další 4 komentáře
Petr Novák zákon  | 19. 01. 2007 14:22

Je 19.1.07.Nemám platový výměr na rok 2007.Nemám uzavřenou žádnou "dohodu" o přesčasové práci.Nikdo mi nic neřekl,nikdo se o nic nestará.Nestojím jim ani za ANANAS.Jsem vedoucí lékař v zaprděné akciové nemocnici podružného významu.Kolegové z Děčína byli nejspíše injikováni ketaminem,nebo předvedeni před kamery po rafinovaném mučení...Já se chystám dodržet zákon.Děti neděti,manželka nemanželka,hypotéka nehypotéka.Po 17 ti letech práce budu holt brát 23 000 hrubého + peníze za 3 všední služby a jeden víkendový den,po službách budu chodit domů vybírat náhradní volno a místo tradiční relaxace na horském kole nebo běhu budu třeba skládat vagony...Problém budou mít ostatní kolegové-pokud se nepřidají-budou muset sloužit za mě. Žijeme pod brutálním psychickým tlakem.Je to prostě tak,že buď oni,nebo my.Jsem na sebe zvědav.

Bianca Nemocnice vyresily?  | 19. 01. 2007 09:29

Nemocnice nevyresily nic. Vyresili lekari. Svym sebeznicujicim altruismem. Viz napr. vcera v TV predvadenou ochotu lekaru v Decine pracovat i za 50 Kc/hod s vidinou jakychsi odmen... No, neni nam, lekarum, pomoci... Za sve postaveni si muzeme jen a jen sami.

Tomáš Rozsíval, MUDr Nemocnice cosi vyřešila, jak? Ví bůh.....  | 12. 01. 2007 11:02

Žádná nemocnice, pokud chce dodržet zákonná ustanovení Zákoníku práce, nemůže nic vyřešit aniž by sáhla na peníze. A to by mne tedy zajímaly konkrétní smluvní podmínky , které lékařům tato nenocnice nabídla. Pokud dělá něco takříkajíc "za bukem", v každém případě jde o variantu švarcsystému, což je zákonem dnes striktně zakázáno !

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné