Nemocnice změny v přesčasech vyřešily

Titulní obrázek

Nemocnice v okrese Louny si poradily s novým zákoníkem práce, který přinesl od začátku roku přísnější pravidla pro čerpání odpočinku po práci a výrazné omezení přesčasů. Jeho zavedení se ale neobešlo bez problémů…

Nový zákoník působí problémy například ve zdravotnictví a hlavně tam, kde se nepřetržité služby řešily až dosud většinou jako práce přesčas.

„Samozřejmě i nám přinesl zákoník práce určité komplikace. Zejména v oblasti čerpání přesčasů při zajištění služeb,“ uvedl včera Petr Landa, ředitel lounské nemocnice. Avšak problémy je soukromá nemocnice schopna řešit tak, aby byl plně zajištěn její provoz.

„Nedostatek lékařů, zejména v určitých odbornostech, je však v současnosti bohužel obecným jevem celého zdravotnictví České republiky a to bez ohledu na dopady nového zákoníku práce. I my se již delší dobu snažíme získat zejména kvalifikované internisty. Bohužel sehnat takové odborníky je téměř nemožné,“ řekl Landa.

Ani podbořanská Nemocnice Medicina nemá s novými pracovně právními předpisy problémy. „Na nová pravidla, jež přináší nový zákon s počátkem letošního roku, jsme se s dostatečným předstihem připravili,“ uvedl ředitel Mediciny MUDr. Pavel Buňata.

Jak dále upřesnil, slouží podbořanská nemocnice výhradně jako zařízení následné péče, nezajišťuje tedy akutní léčebnou péči a neprovozuje ani akutní nemocniční lůžka. „Z tohoto důvodu u nás může pracovat jakýkoliv lékař s libovolnou specializací, což nám umožnilo naplnit stavy lékařů na potřebný počet,“ vysvětlil ředitel Buňata.

Změna se dotkla také Žatce

Také v Nemocnici Žatec se podařilo s počátkem nového roku a s platností zákoníku práce dodržet literu zákona. „Uzavřeli jsme s lékaři nové pracovní smlouvy, které jim zaručují po službě i náležitý odpočinek,“ uvedla včera na dotaz Deníku ředitelka nemocnice v Žatci Zdeňka Hauswirthová.

Žatecký a Lounský deník

Související články

Zákoník práce trápí nemocnice

Nemcnice musejí obejít nový zákon

Kritizují nový zákoník práce

Záchranáři hledají fígle, jak obejít zákoník

Záchranka zákoník nedodrží

http://www.Zdravi.Euro.cz/scripts/detail.php?id=284085

Nemocnice změny v přesčasech vyřešily
Ohodnoťte tento článek!