Přejít na obsah

Nemocnice zrušila 45 lůžek

zpět
1.4.2011
nemocnice, sestry, chodba
zvětšitnemocnice, sestry, chodbaZdroj: www.pano-logic.de

nemocnice, sestry, chodba | Zdroj: www.pano-logic.de

 

Dvě procenta = 12 milionů. Takovou rovnici muselo vyřešit vedení táborské nemocnice. O tolik méně peněz jí totiž na letošní rok pošlou pojišťovny.

Kromě jiných nákladů posvětily orgány nemocnice i snížení počtu akutních lůžek. S tím půjde ruku v ruce i redukce míst obslužného personálu. Stavy lékařů se ale nezmění, jich se úsporný režim nedotkne.

Ředitel zařízení Ivo Houška tak zaručuje, že péče o pacienta zůstane na současném standardu. „Zrušíme pětačtyřicet akutních lůžek, a to především z interních a chirurgického oboru. U interních provozů se jedná o šestnáct lůžek, devatenáct je z chirurgie,“ upřesnil ředitel přesuny lůžek, které dnes končí.

Hlasování v devítičlenné dozorčí radě nebylo jednoduché. Zástupce města Petr Vošta argumentoval vysokou nezaměstnaností v regionu, která za únor byla 10,61 procenta. Vadilo mu proto, že mezi obslužným personálem zůstane sedmadvacet neobsazených míst.

„Navíc chybí schválená krajská koncepce, která by toto řešila v celém kraji a ne že Tábor bude jako první,“ zdůvodnil Vošta, proč ruku pro materiál nezvedl. Že nebude jednoduché se s novou situací vypořádat, předpokládá například primář plicního Kamil Kleňha.

„Snížení lůžek se nás až tak netýká, problém ale může nastat přes zimu, kdy je větší tlak na lůžka z okolních interních oborů, a my míváme plno. Počet sester u lůžek se ale nesníží, neboť jednotným lůžkovým fondem se ruší dvě stanice,“ říká. Redukci chápe, ale není si jistý, zda se má týkat zrovna jihu Čech.


Klíčová slova

Autoři

Alena Šatrová, Regionální deník

Komentovat článek: Nemocnice zrušila 45 lůžek

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné