Nemocnice zůstane městu

pacient, chodba, nemocnice

Vedení Litoměřic ujišťuje obyvatele Litoměřic i personál zdejší nemocnice: Zdravotnického zařízení se nevzdáme!

Litoměřická nemocnice zůstane i nadále městu. Její převedení pod Krajskou zdravotní se neuskuteční. Zaměstnanci ekonomicky dobře fungujícího zařízení i obyvatelé města Litoměřice a spádové oblasti mohou být klidní.

To vzkazují nejvyšší představitelé Města Litoměřice i Městské nemocnice v Litoměřicích.
Vedení města se starostou Ladislavem Chlupáčem tak reaguje na informaci, kterou v závěru týdne vydala Česká tisková kancelář.

Podle té má existovat vize začlenění litoměřické nemocnice pod krajský „zdravotnický gigant“.

Jak Deníku potvrdila Eva Břeňová, mediální zástupce Města Litoměřice, vedení litoměřické radnice v minulosti nejednalo a v současné době ani nejedná o převodu Městské nemocnice v Litoměřicích, příspěvkové organizace města, pod akciovou společnost Krajská zdravotní, která v Ústeckém kraji spravuje již pět nemocnic.

„V tomto směru nebyl učiněn ze strany vedení Krajské zdravotní vůči nám krok, který by svědčil o opaku. Ani my o změně zřizovatele neuvažujeme,“ dementoval zprávu vydanou Českou tiskovou kanceláří starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.

Podle něj je vedení radnice s rozsahem a kvalitou poskytované zdravotní péče spokojeno, stejně jako s dosaženými ekonomickými výsledky. Na rozdíl od mnohých zařízení obdobného typu hospodaří litoměřická nemocnice s vyrovnaným rozpočtem.

„Věříme, že tato nepravdivá informace nijak nesouvisí s nadcházejícími komunálními volbami,“ dodal starosta Chlupáč, který tímto stanoviskem ubezpečuje nejen zaměstnance městské nemocnice, ale též občany Litoměřic, že není třeba informacím tohoto druhu věnovat pozornost.

Nemocnice zůstane městu
Ohodnoťte tento článek!