Nemocnici čeká druhá etapa modernizace za 750 milionů

rekonstrukce, stavba

Jihomoravský kraj chce pokračovat druhou etapou v modernizaci znojemské nemocnice. Chystá se investovat sedm set padesát miliónů korun. Na zasedání Rady Jihomoravského kraje, které se uskutečnilo minulý čtvrtek, schválili tento projekt i žádost o dotaci krajští radní.

Akceptovali tak názor zástupců znojemské nemocnice i radnice, kteří další modernizaci zařízení prosazovali. Žádost nyní poputuje na ministerstvo financí.

„Jsem rád, že se nám podařilo krajské zastupitele přesvědčit o významu pokračování investic do znojemské nemocnice. Díky realizaci tohoto projektu bude moci dojít k dokončení přestěhování pracovišť nemocnice z areálu na ulici Vídeňská a současně dojde k náhradě stávajících stavebně­technicky a technologicky značně zastaralých objektů v areálu staré nemocnice,“ přiblížil význam budoucí investice starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Ještě před zasedáním krajské rady se se současným stavem prací na modernizaci nemocnice přijel do Znojma seznámit hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Na znojemské radnici jednal se starostou Gabrhelem a ředitelem nemocnice Miroslavem Kavkou. Po jednání hejtman potvrdil, že zamýšlená investice patří k prioritám Jihomoravského kraje.

„Je jednoznačně v zájmu pacientů ze Znojemska a pomůže i prohloubení přeshraniční spolupráce ve zdravotnictví s Dolním Rakouskem,“ uvedl po setkání Hašek.

První fází modernizace prošla nemocnice již v roce 2010, kdy šestadvacátého května otevřela novou čtyřpatrovou budovu za zhruba půl miliardy korun, kde své místo našlo hned několik specializovaných oddělení jako třeba transfúzní úsek hematologie, oddělení klinické biochemie, sterilizační centrum, mikrobiologie či administrativa.

„Na stavbu přispělo ministerstvo zdravotnictví třemi sty padesáti miliony korun, dalších sto dvacet milionů investoval kraj,“ upřesnil již dříve jihomoravský hejtman.

Rekonstrukce nemocnice patří k největším investičním akcím Jihomoravského kraje v oblasti regionálního zdravotnictví.

Opravami nemocnice mají podle zpracovaného generálního plánu protéct celkem dvě miliardy korun.

Ohodnoťte tento článek!