Nemocnici čeká tvrdý rok

pacient, chodba, nemocnice

Velké změny, které budou zřejmě dost nepříjemné, čekají Nemocnici Kyjov. Vyplývá to z pondělního vyjádření hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška. Ten má už k dispozici výsledky kontroly, která se v nemocnici nedávno uskutečnila. Dopadla špatně, ovšem zřejmě ne pro současného kontroverzního ředitele Josefa Pejchla.

„Audit ukázal v minulosti vážné problémy a rozpory v hospodaření Nemocnice Kyjov. Vyplynou z toho opatření, která její management bude muset provést,“ uvedl hejtman.

Podrobnosti nezveřejnil, protože s nimi chce nejprve seznámit své kolegy v krajské radě na zasedání, které se uskuteční ve čtvrtek.

Jelikož je Josef Pejchl na odchodu, změny čekají na jeho nástupce. Jak Hašek řekl, zatím není vybraný. Půjde ale o krizového manažera, který dostane za úkol nemocnici vést v tomto roce. Odalším pokračování rozhodne nové krajské vedení po podzimních volbách.

„Bude to tvrdá a nepříjemná práce,“ řekl o následujících měsících Hašek. Podle něj půjde o opatření, která budou vyvozovat právní odpovědnost lidí z bývalých vedení nemocnice. Zřejmě tedy nepůjde jen o tým kolem předposledního ředitele Igora Kalixe, ale možná i jeho předchůdce Martina Benírškeho.

Podle krajského radního pro zdravotnictví Oldřicha Ryšavého mají výsledky auditu souvislost i se současnou rozjitřenou atmosférou v nemocnici. Právě výsledky kontroly podle něj ukáží, kdo měl v zařízení na vyhrocování situace v posledních měsících zájem.

Ohodnoťte tento článek!