Nemocnici sv. Zdislavy v Mostištích hrozí pokuta

Pokutu dvě stě tisíc korun má zaplatit Nemocnice sv. Zdislavy v Mostištích u Velkého Meziříčí. Pokutu udělil nemocnici Státní ústav pro kontrolu léčiv za používání neschválených endoprotéz. „Proti rozhodnutí o udělení pokuty se budu odvolávat. Beru to jako křivdu, protože jsem neudělal nic špatného,“ řekl majitel nemocnice Jaroslav Tvarůžek…

MOSTIŠTĚ – Pokutu dvě stě tisíc korun má zaplatit Nemocnice sv. Zdislavy v Mostištích u Velkého Meziříčí. Pokutu udělil nemocnici Státní ústav pro kontrolu léčiv za používání neschválených endoprotéz Ana Nova.

„Záležitost ještě není uzavřena a je v jednání. Proti rozhodnutí o udělení pokuty se budu odvolávat. Beru to jako křivdu, protože jsem neudělal nic špatného,“ řekl majitel a ředitel mostišťské nemocnice Jaroslav Tvarůžek.

Ten je podle jeho sdělení v kontaktu se všemi pacienty, kterým byly implantáty Ana Nova voperovány.

Případ používání neatestovaných endoprotéz v nemocnici v Mostištích vyšetřovala policie jako pojistný podvod. Kriminalisté dospěli k závěru, že nelze prokázat trestný čin, a případ byl odložen. Postupem nemocnice v Mostištích se zabývá i Česká lékařská komora.

Lékaři v několika případech použili v té době nevyzkoušené klouby s dříkem Ana Nova od rakouského výrobce. Kloubní náhrady získaly evropský certifikát loni v květnu, dva měsíce po použití v Nemocnici svaté Zdislavy.

DÁLE ČTĚTE:
SÚKL změnil stanovisko. Rakouské dříky se používat nesmí

Právo

Ohodnoťte tento článek!