Přejít na obsah

Nemocnici už šéfuje Jiří Vlček

zpět
2.7.2008

"Chci, aby pacienti i personál byli spokojeni a nemocnice fungovala tak, jak od ní veřejnost očekává." S těmito slovy se včera ujal funkce ředitele Klatovské nemocnice Jiří Vlček. Pro bývalého šéfa zdravotnického zařízení v severočeských Neratovicích nejsou Klatovy žádnou neznámou...

Z města pod Černou věží pochází jeho manželka a švagr, rodina má v nedalekých Janovicích nad Úhlavou víkendovou chalupu a také jedno z předchozích zaměstnání umožnilo Vlčkovi nahlédnout přímo pod pokličku fungování Klatovské nemocnice. „Působil jsem ve firmě, která na zdejší zařízení dělala zhruba před pěti lety audit,“ upřesnil nový šéf Klatovské nemocnice.

I přesto, že si Vlček nové zaměstnání pochvaluje, je si zároveň vědom toho, že jej nečeká procházka růžovým sadem. Už jeho předchůdce Martin Grolmus se snažil vyřešit personální krizi na gynekologicko - porodnickém oddělení, která vyvrcholila odvoláním šéfky nemocnice Iriny Riegelové. „Nedostatek lékařů je celorepublikový problém. Pokud se mně nepodaří domluvit se s místními lékaři, budu muset hledat nové mimo region. Za základ ale považuji oboustranné rozumné a korektní jednání. Jsem zastáncem toho, že pokud je lékař spokojený na pracovišti, nemá důvod odcházet,“ nastínil řešení personální otázky nový ředitel. Jeho pracovní náplní nejbližších dnů bude návštěva jednotlivých oddělení, jednání s vedením města i zřizovatelem nemocnice a sestavení finančního plánu celého subjektu.

K odpovědi na otázku Deníku, co si slibují od nového vedení nemocnice, byla většina oslovených primářů velmi opatrná. „Věřím, že bude v nemocnici všechno fungovat, jak by mělo,“ řekl primář chirurgického oddělení Jaromír Vondrů.

Martin Grolmus, který byl po odvolání Riegelové dočasně pověřen vedením Klatovské nemocnice, je rád, že se od včerejšího dne znovu může věnovat jen práci ředitele Nemocnice následné péče v Horažďovicích. „Byla to pro mě obrovská zkušenost, nyní jsem rád, že si mě má rodina opět víc užije,“ přiznal Grolmus. „Hodnocení mé práce pro nemocnici v Klatovech bych nechal na tamních zaměstnancích,“ dodal Grolmus.

Do výběrového řízení na šéfa Klatovské nemocnice se přihlásilo 11 zájemců, Rada Plzeňského kraje vybrala Jiřího Vlčka.

Vizitka

JIŘÍ VLČEK - 45 let, otec tří dcer, nové bydliště v Janovicích nad Úhlavou. Předchozí zaměstnání: ekonomický náměstek Fakultní nemocnice v Praze na Bulovce, šéf soukromé společnosti provozující nestátní zdravotnické zařízení, ředitel nemocnice v Neratovicích.

Radmila Nagovská, Regionální deník


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Nemocnici už šéfuje Jiří Vlček

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nemocnici už šéfuje Jiří Vlček

Komentáře

další 3 komentáře
xx proč ta tajemnost?  | 4. 07. 2008 18:50

... šéf soukromé společnosti provozující nestátní zdravotnické zařízení, ... pan ředitel raději nechce uvést ?

Kyle Broflowski A my se teď nacházíme kde? My se nacházíme v Janovicích nad Úhlavou, v.o.l.e!  | 3. 07. 2008 08:21

Asi mu to dohodil Cimi, modrosoudruh. Vypadá to, že soudruh Vlček to bude řídit ze svý víkendový chalupy stejně jako kdysi soudruh Hamáček černý barony. Na klatovský nemocnici nakonec byla a zůstává nejzajímavější ta křížová cesta.

challenger Od slov k činům  | 2. 07. 2008 18:38

když chce zemědělec, aby mu kráva dobře dojila, musí ji dobře nakrmit. Čeští ředitelé nemocnic však většinou zůstávají jen u těch keců a skutek utek. V současném socialismu a za přezíravého postoje soudruhů z ODS v krajích a na MZ na straně jedné a jejich drancování resortu na straně druhé, obávám se, to ani jinak nejde. Vlček je navíc za vodou a na místě manažera není existečně závislý. Moc nadějí, že se situace zlepší bych zde neviděl. Keců má každý po nástupu dost.

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné