Nemocnici v Čekém Brodě provozuje PP Hospitals

Titulní obrázek

V současnosti jedná se zdravotními pojišťovnami o rozsahu zdravotní péče, smlouvy s nimi má nemocnice do konce roku, potom bude muset znovu projít výběrovým řízením ministerstva zdravotnictví. Mírně se utlumuje akutní péče, zanikne akutní chirurgie…

Novým provozovatelem nemocnice v Českém Brodě je od července společnost PP Hospitals. V současnosti jedná se zdravotními pojišťovnami o rozsahu zdravotní péče, smlouvy s nimi má nemocnice do konce roku, potom bude muset znovu projít výběrovým řízením ministerstva zdravotnictví.

Mírně se utlumuje akutní péče, zanikne oddělení akutní chirurgie, zůstane pouze interna s jednotkou intenzivní péče, řekl ČTK místostarosta Jakub Nekolný.

Podle dohody s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou (VZP), která hradí nemocnici 95 procent poskytované péče, zůstane do konce roku jedno oddělení interny s JIP, navýší se ošetřovatelská lůžka na 90 míst a zůstane 30 míst léčebny dlouhodobě nemocných.

Při posledních výběrových řízení se nemocnici nepodařilo obhájit žádná lůžka akutní péče. „Proti tomu brojíme, interna tady má opodstatnění,“ dodal Nekolný. Region má podle něj relativně vysoký věkový průměr a lůžka interního oddělení jsou využívána z 95 procent.

V případě chirurgického oddělení se podle Nekolného mohou akutní případy řešit v nemocnici v Brandýse nad Labem, kterou také provozuje PP Hospitals, v Praze nebo v Kolíně. Na doléčení by se pak pacient mohl převézt do Českého Brodu. Ambulance tady budou v provozu v nezměněné podobě.

Areál nemocnice získalo město bezúplatně od státu, 20 let ho ale nemůže prodat. PP Hospitals proto pronajalo na 15 let pozemky a budovy, výnos z pronájmu pak do nich bude zpět investovat.

Za převod zdravotnických činností nový provozovatel zaplatí asi 16 milionů korun, které město použije na úhradu dluhů nemocnice z minulých let. PP Hospitals převezme i všech zhruba 200 zaměstnanců českobrodského zdravotnického zařízení.

PP Hospitals je manažerskou skupinou, která řídí nemocnici v Dačicích a spolupodílí se na strategických změnách v řízení několika dalších nemocnic na Moravě a v Čechách.

Ve výběrovém řízení Středočeského kraje nedávno získala nemocnici v Brandýse nad Labem, kde chce provozovat všechna její nynější oddělení, specializovat se chce nadále na gynekologii a porodnictví. Nemocnice Český Brod by se měla profilovat v oblasti následné péče.

ČTK

Nemocnici v Čekém Brodě provozuje PP Hospitals
Ohodnoťte tento článek!