Nemocnici v České Lípě nově povede Pavel Marek z Preciosy

Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa má po obměně představenstva i nový management.

Řízením druhé největší nemocnice v Libereckém kraji byl pověřen předseda představenstva Pavel Marek, který v minulosti působil jako generální ředitel sklářské společnosti Preciosa-Lustry v Kamenickém Šenově. Marek je zároveň předsedou představenstva Krajské nemocnice Liberec, tam ale ředitelem zůstal Luděk Nečesaný.

Marek vystřídal v čele českolipské nemocnice Jaroslava Kratochvíla, který zdravotnické zařízení vedl více než tři roky. Podařilo se mu nemocnici finančně stabilizovat, vedení kraje mu ale vyčítá špatnou komunikaci s libereckou nemocnicí. Novým ředitelem pro zdravotní obory se stal z rozhodnutí představenstva primář Lubor Picmaus a ředitelkou pro ošetřovatelskou péči vrchní fyzioterapeutka Dana Šperlíková.

„Výměna managementu je pouze logickým krokem, jak naplnit avizovaný směr českolipské nemocnice,“ řekl na setkání se zaměstnanci Marek. Úkolem nového vedení je podle něj vedle zlepšení vzájemné spolupráce mezi libereckou a českolipskou nemocnicí, personální stabilita v českolipské nemocnici, nastavení jednoznačné a otevřené komunikace a posílení důvěry pacientů v poskytované medicínské oblasti. „Jsem rád, že se nám podařilo sestavit tým lidí zejména z řad zdravotníků, kteří důvěrně znají prostředí a jsou okamžitě připraveni řešit místní problémy,“ dodal.

Českolipská nemocnice slouží pro spádovou oblast se 110.000 obyvateli. Má 475 akutních lůžek, ročně je tam hospitalizováno kolem 19.000 pacientů, dalších 280.000 lidí projde ambulancemi. Zařízení zaměstnává 840 lidí, z toho 110 je lékařů a zhruba 415 sester. Nemocnice je akciovou společností ve stoprocentním vlastnictví Libereckého kraje. Předloni skončila v zisku 21,9 milionu korun při výnosech 714 milionů. Loňská čísla podle předběžných informací zřejmě tak dobrá nebudou, protože nastal propad v poskytované péči. I proto Liberecký kraj jako vlastník připravuje audit nemocnice.

Ohodnoťte tento článek!