Nemocnici v České Lípě posílí v srpnu a září 11 nových lékařů

Nemocnici s poliklinikou v České Lípě posílí v srpnu a září 11 nových lékařů. Nejvíc jich nastupuje na chirurgii, kde byl nedostatek lékařů nejcitelnější a oddělení muselo dokonce v polovině února na několik týdnů zastavit plánované operace.

Chirurgie teď získala čtyři nové lékaře, další tři nastoupí na dětské oddělení a dva na oddělení radiodiagnostiky. Po jednom novém lékaři získají gynekologie a ARO. Informoval o tom Pavel Marek pověřený řízením nemocnice.

Českolipská nemocnice je druhým největším zdravotnickým zařízením v Libereckém kraji. Stejně jako většina menších nemocnic se dlouhodobě potýká s nedostatkem lékařů i zdravotních sester. Aktuálně je největší nedostatek lékařů na interním oddělení a navzdory posile i na ARO. Nemocnice má 17 oddělení a potřebovala by také zhruba dvě desítky sester a ošetřovatelů. „Podobně je na tom ale většina menších nemocnic v zemi,“ poznamenal ředitel pro zdravotní obory Lubor Picmaus.

Nemocnice se snaží lákat zaměstnance na nejrůznější benefity, v letošním roce zvýšila nejen mzdy, ale také náborové příspěvky. Pro vybrané nelékařské profese je připraven náborový příspěvek 30.000 korun, lékaři získají 100.000 korun. Od loňského roku nabízí nemocnice i stipendia studentům lékařských i nelékařských oborů. „Personální politika je oblastí, na kterou se soustavně soustředíme. Chceme našim lidem nabídnout nejen profesní uplatnění, jejich odborný růst, ale zejména zázemí stabilní, moderní a přátelské společnosti,“ dodal Marek.

Nemocnice v České Lípě je krajským zdravotnickým zařízením. Se svými 488 lůžky slouží pro spádovou oblast se 120.000 a v létě až 150.000 obyvateli. Jiná nemocnice na Českolipsku není. Zařízení zaměstnává zhruba 840 lidí, z toho je 112 lékařů a asi 450 sester. Loni tam bylo hospitalizováno téměř 18.000 pacientů, dalších 284.000 lidí prošlo ambulancemi. Nemocnice s obratem přes 767 milionů korun skončila loni ve ztrátě téměř 25 milionů. Do léta zanedbávané nemocnice kraj v posledních letech masivně investuje a v nejbližších letech jsou naplánovány investice za dalších 300 milionů korun.

1)
poznámka
Ohodnoťte tento článek!