Nemocnici v H. Brodě anonym znovu pohrozil bombou

mobil, mobilní telefon

Havlíčkobrodské nemocnici dnes anonym znovu pohrozil bombovým útokem. Budovu prohledává policie, rozhodnutí o evakuaci pacientů zatím nepadlo. ČTK to řekla mluvčí nemocnice Petra Černo.

Kolem čtyř set pacientů muselo být kvůli anonymu, který oznámil položení bomby, z centrální budovy nemocnice evakuováno už ve čtvrtek večer. Většina z nich se během noci vrátila na oddělení.

Ve čtvrtek policisté ukončili prohledávání nemocnice ve 21:15, žádný podezřelý předmět nenašli. O opakované hrozbě se nemocnice dověděla dnes po 06:00. „Okamžitě jsme opět spustili traumaplán a povolali všechny složky integrovaného záchranného systému,“ uvedla Černo. Nemocnice také odvolala plánované operace, u nichž to bylo možné.

Mluvčí policie Jana Kroutilová nechtěla policejní opatření v nemocnici podrobněji komentovat. „Ta opatření probíhají tak, aby byla zajištěna bezpečnost pacientů a personálu. Operativně reagujeme na zjištěné skutečnosti,“ řekla pouze. Pachatele začala policie stíhat kvůli šíření poplašné zprávy. Podle Kroutilové ale ještě může být právní kvalifikace změněna.

Ohodnoťte tento článek!