Nemocnici v Mělníku koupila od Kooperativy firma Vamed Mediterra

dohoda, důvěra, ručitel, ruce,

Pojišťovna Kooperativa prodala minulý týden nemocnici v Mělníku firmě Vamed Mediterra, která už provozuje osm zdravotnických zařízení, například nemocnice v Neratovicích, Sedlčanech a Tanvaldu.

Mělnická nemocnice by měla být zachována, řekli ČTK mluvčí Kooperativy Milan Káňa a PR manažerka firmy Vamed Mediterra Dagmar Dvořáková.

„Došlo k podpisu smlouvy o předání akcií, nicméně tuto transakci musí schválit ještě Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, takže předpokládáme, že to ještě tak měsíc bude trvat, než oficiálně budou převedeny akcie,“ řekl ČTK Káňa. Podle něj bylo jednou z podmínek prodeje zachování provozu nemocnice. „Pevně věříme, že provoz zůstane i poté, protože jednou z těch podmínek prodeje bylo, že tam musí nový majitel zachovat stávající zdravotnické zařízení,“ dodal Káňa.

Podle Dagmar Dvořákové z firmy Vamed Mediterra je jejich záměrem rozšíření portfolia péče. „Mělnickou nemocnici začneme provozovat od začátku prosince. Zdravotní péče a vše bude zachováno,“ řekla.

Soukromou mělnickou nemocnici provozuje společnost Mělnická zdravotní, jejímž jediným akcionářem byla dosud Kooperativa pojišťovna. Nemocnice byla v roce 2007 zprivatizována, kraj ji tehdy prodal za zhruba 80 milionů korun.

Ročně nemocnice ošetří přes 12.000 pacientů. Investice Kooperativy se pohybovaly kolem 132 milionů korun, z vlastních zdrojů investovala společnost Mělnická zdravotní dalších 25 milionů korun. Nemocnice v Mělníku slouží pro spádovou oblast se 100.000 obyvateli. Dobré renomé si vydobyla v poslední době zejména díky porodní péči, když začala nabízet mimo jiné alternativní porody.

1)
“Pojišťovně se však podařilo poprvé v její historii počet pojištěnců udržet. Velký počet pojištěnců byl získán zejména akvizicemi spojenými s projektem elektronických zdravotních knížek a projevil se zde i nový klientsky orientovaný přístup Pojišťovny. Nárůst počtu pojištěnců ve srovnání se Zdravotně pojistným plánem 2010 byl rozhodující pro překročení tvorby Základního fondu zdravotního pojištění i v okamžiku, kdy i za této situace poklesla oproti roku 2009 částka předpisu pojistného z v.z.p. o 1,3% a v porovnání s rokem 2008 dokonce o 1,8%.”
Zdroj: Výroční zpráva VZP ČR 2010 (kapitola 5.1 Základní fond zdravotního pojištění, strana 28).
Ohodnoťte tento článek!