Nemocnici v Městci Králové povede Mediterra

Městskou nemocnici v Městci Králové na Nymbursku by v budoucnu měla spravovat společnost Mediterra. Shodli se na tom zastupitelé města. Mandátní smlouvu, kterou Mediterra navrhla, ale zatím zastupitelé v plném znění neschválili…

„Smlouva nám vyhovuje s výjimkou jednoho bodu. Jedná se o funkční odměnu, kterou by za vedení zařízení měla nemocnice Mediteře vyplácet,“ řekl starosta Miloš Valenta. Částka navržená Mediterrou se zastupitelům zdála příliš vysoká a město hodlá s firmou dále jednat.

Mediterra v současné době provozuje v česku osm zdravotnických zařízení. Na tom, že městecká nemocnice potřebuje strategického partnera, se shodují zástupci města i vedení nemocnice.

Již dříve upozornili, že při současném systému financování se nemocnice může během dvou let dostat do neřešitelné situace. Vstup investora je podle nich jednou z možností, jak situaci řešit.

O nemocnici postupně projevily zájem tři firmy. Kromě Mediterry se o ni ucházely i pražská společnost Agys, vlastněná dvěma Izraelci, a poděbradská stavební firma PMS. Mediterra měla ovšem jako jediná ze všech zájemců zkušenosti s provozem zdravotnických zařízení.

ČTK

Ohodnoťte tento článek!