Nemocnici ve Vrchlabí hrozí správní řízení

Titulní obrázek

„Nemocnici ve Vrchlabí nyní zašleme dopis, v němž jí ještě jednou vyzveme, aby doložila, že poplatky vybírá. Pokud tak ve stanovené lhůtě (10 dnů) neučiní, zahájíme následně s nemocnicí správní řízení,“ sdělil Aktuálně.cz mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiří Rod…

Soukromé Česko-německé horské nemocnici Krkonoše ve Vrchlabí, která odmítá od začátku roku vybírat poplatky od pacientů mladších osmnácti let, hrozí správní řízení.

„Nemocnici ve Vrchlabí nyní zašleme dopis, v němž jí ještě jednou vyzveme, aby doložila, že poplatky vybírá. Pokud tak ve stanovené lhůtě (10 dnů) neučiní, zahájíme následně s nemocnicí správní řízení,“ sdělil Aktuálně.cz mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiří Rod.

Nemocnice ve Vrchlabí se rozhodla od ledna letošního roku nevybírat poplatky od dětí do osmnácti let. Její ředitel Vladimír Dryml to zdůvodňuje tím, že jsou proti právním normám a asociální.

„Poplatky stále nevybíráme, poplatky si totiž sami době zasponzorujeme. Takže na tom není nic protiprávního,“ domnívá se ředitel nemocnice Vladimír Dryml. „Žádnou pokutu jsme zatím nedostali, pokud bychom ji dostali, tak se obrátíme na evropské soudy,“ dodal.

Jiného názoru je ale mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt, který tvrdí, že je Drymlovo jednáni protiprávní. „Zákon ukládá poplatky platit a vybírat,“ vysvětluje mluvčí.

Ministerstvo poplatky řešit nebude

Ministerstvo vnitra nevybírání poplatků neřeší a ani řešit nebude. „Je to věcí zdravotních pojišťoven, nikoliv ministerstva.“

Soukromá Česko-německá horská nemocnice je podle Cikrta jedinou nemocnicí, která poplatky nevybírá.

„Z toho vidíte, že takovou kampaň vede jen pan Dryml. Jeho hlavním cílem je zviditelnit se před volbami,“ domnívá se Cikrt.

Vladimír Dryml kandiduje za ČSSD kandidovat do krajského zastupitelstva i do Senátu. Podle jeho slov ale vede jedinou politickou kampaň, a to proti hlouposti.

„Každé jednání, které se vede proti současné vládní třídě, je považováno za politickou kampaň,“ myslí si Dryml.

Markéta Chaloupská, Aktuálně.cz

Nemocnici ve Vrchlabí hrozí správní řízení
Ohodnoťte tento článek!