Přejít na obsah

Nemocnici ve Vrchlabí hrozí správní řízení

zpět
3.4.2008

"Nemocnici ve Vrchlabí nyní zašleme dopis, v němž jí ještě jednou vyzveme, aby doložila, že poplatky vybírá. Pokud tak ve stanovené lhůtě (10 dnů) neučiní, zahájíme následně s nemocnicí správní řízení," sdělil Aktuálně.cz mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiří Rod...

Soukromé Česko-německé horské nemocnici Krkonoše ve Vrchlabí, která odmítá od začátku roku vybírat poplatky od pacientů mladších osmnácti let, hrozí správní řízení.

„Nemocnici ve Vrchlabí nyní zašleme dopis, v němž jí ještě jednou vyzveme, aby doložila, že poplatky vybírá. Pokud tak ve stanovené lhůtě (10 dnů) neučiní, zahájíme následně s nemocnicí správní řízení,“ sdělil Aktuálně.cz mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny Jiří Rod.

Nemocnice ve Vrchlabí se rozhodla od ledna letošního roku nevybírat poplatky od dětí do osmnácti let. Její ředitel Vladimír Dryml to zdůvodňuje tím, že jsou proti právním normám a asociální.

„Poplatky stále nevybíráme, poplatky si totiž sami době zasponzorujeme. Takže na tom není nic protiprávního,“ domnívá se ředitel nemocnice Vladimír Dryml. „Žádnou pokutu jsme zatím nedostali, pokud bychom ji dostali, tak se obrátíme na evropské soudy,“ dodal.

Jiného názoru je ale mluvčí ministerstva zdravotnictví Tomáš Cikrt, který tvrdí, že je Drymlovo jednáni protiprávní. „Zákon ukládá poplatky platit a vybírat,“ vysvětluje mluvčí.

Ministerstvo poplatky řešit nebude

Ministerstvo vnitra nevybírání poplatků neřeší a ani řešit nebude. „Je to věcí zdravotních pojišťoven, nikoliv ministerstva.“

Soukromá Česko-německá horská nemocnice je podle Cikrta jedinou nemocnicí, která poplatky nevybírá.

„Z toho vidíte, že takovou kampaň vede jen pan Dryml. Jeho hlavním cílem je zviditelnit se před volbami,“ domnívá se Cikrt.

Vladimír Dryml kandiduje za ČSSD kandidovat do krajského zastupitelstva i do Senátu. Podle jeho slov ale vede jedinou politickou kampaň, a to proti hlouposti.

„Každé jednání, které se vede proti současné vládní třídě, je považováno za politickou kampaň,“ myslí si Dryml.

Markéta Chaloupská, Aktuálně.cz


Klíčová slova

K tomuto článku nejsou přiřazena žádná klíčová slova.

Autoři

Aktuálně.cz

Komentovat článek: Nemocnici ve Vrchlabí hrozí správní řízení

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nemocnici ve Vrchlabí hrozí správní řízení

Komentáře

dalších 5 komentářů
mladší lékař Re:Re:Ten mameluk.....  | 3. 04. 2008 23:54

že se ptáte jak dopadli.... Myslíte si,že se příbuzní chlubí tím,že exitovali ? A kolik je to jejich dobrodružství naletění na široká ústa páně Drymlova,kolik jetostálo? To radši neventilují. Nic netrvá v světě věčně,jenom blbost všeobecně.To je svatá pravda.

Milan dvojí metr  | 3. 04. 2008 15:02

jenom se mi líbí, když např. pan Klaus hovoří o nesmyslnosti klimatických změn vlivem člověka, tak to slyšíme z úst podobných panu Cikrtovi(též před volbami-prezidentskými), jak je to od Klause odvážný mít jiný názor, no a v principu to samé u dr.Drymla je jimi hodnoceno jako předvolební populismus. Myslím, že to bude velmi zajímavé, pokud celá věc skončí u evropského soudu(myslím, že jeden z důvodů proč v žádné zemi EU děti neplatí, bude i ten, aby daný stát nemusel čelit žalobám tohoto typu).

BLB Jdeme do politiky, hurá!  | 3. 04. 2008 12:35

A po nás potopa!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné