Přejít na obsah

Nemocnost ve Zlínském kraji překročila hranici chřipkové epidemie

zpět
19.3.2011
sestra, lékařka, nemocnice, teploměr, zdravotnictví
zvětšitsestra, lékařka, nemocnice, teploměr, zdravotnictvíZdroj: www.piperreport.com

sestra, lékařka, nemocnice, teploměr, zdravotnictví | Zdroj: www.piperreport.com

 

Nemocnost ve Zlínském kraji v tomto týdnu opět vzrostla a překročila hranici epidemie. Za tu se považuje 2000 nemocných na 100.000 obyvatel.

V regionu nyní stoná 2194 lidí na 100.000 obyvatel, což je oproti minulému týdnu o 12 procent více. O 20 procent vzrostly počty lidí nakažených chřipkou. Údaje dnes zveřejnila Krajská hygienická stanice Zlínského kraje.

Na opětovnou rostoucí nemocnost ve Zlínském kraji již v minulém týdnu reagovaly některé nemocnice. Zákazy návštěv platí už týden v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně, od neděle i v Kroměřížské nemocnici. Uherskohradišťská nemocnice jej od zítřka rozšířila na všechna oddělení, doteď platil pouze na všech dětských oddělení, včetně novorozeneckého.

Nemocnost vzrostla ve všech okresech, ve třech z nich - na Zlínsku, Kroměřížsku a Uherskohradišťsku - překročila hranici epidemie. Akutní respirační onemocnění nejméně trápí lidi na Vsetínsku, v posteli zůstává 1433 nemocných na 100.000 obyvatel.

Nejvyšší nárůst nemocnosti lékaři hlásí ve věkových skupinách od šesti do 14 let, o 19,8 procenta, a od 25 do 59 let, o 23,2 procenta.


Autoři

ČTK

Komentovat článek: Nemocnost ve Zlínském kraji překročila hranici…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

Komentáře

Do této diskuse prozatím nikdo nepřispěl.

přidat komentář
 
 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné