Nemocný Pečenka se ohradil vůči ministrovi

Titulní obrázek

Náměstek ministra zdravotnictví Antonín Pečenka se v pondělí ohradil vůči slovům ministra zdravotnictví Tomáše Julínka, že se nechal účelově přivést do stavu pracovní neschopnosti…

„V současné době se zotavuji po těžké operaci páteře, která byla provedena v pražské Nemocnici Na Homolce,“ píše ve svém prohlášení Pečenka. „Bylo o ní rozhodnuto dlouho před nástupem nového ministra zdravotnictví. Rekonvalescence a rehabilitace potrvají řádově týdny,“ píše Pečenka s tím, že „proti postupu a výrokům ministra Julínka, kterými se cítím být poškozen, použiji právních prostředků“.

Za Pečenkou ministr už druhý den po svém nástupu vyslal svého náměstka Marka Šnajdra, aby mu předal odvolání z funkce. Stalo se tak v noci a náměstek se nedostal do Pečenkova bytu. Ministerstvo přesto tvrdí, že Pečenka byl z funkce odvolán, ale Pečenka říká, že žádný doklad o tom nepřevzal. Teoreticky tak zůstává ve funkci náměstka ministra zdravotnictví, kterou vykonával za Davida Ratha. Stejně tak je ve funkci i Vladimír Dryml, který se má z řádné dovolené vrátit v polovině října.

Právo

Nemocný Pečenka se ohradil vůči ministrovi
Ohodnoťte tento článek!