Přejít na obsah

Nemocných s chřipkou přibylo

zpět
13.2.2010
chřipka, nachlazení, pacient
zvětšitchřipka, nachlazení, pacientZdroj: www.momsmaterial.com

chřipka, nachlazení, pacient | Zdroj: www.momsmaterial.com

 

Chřipku nebo respirační onemocnění nově dostalo v tomto týdnu 1150 lidí na sto tisíc obyvatel. To je o pět procent víc než v minulém týdnu.

„Nejvíce nemocných je v Jihomoravském kraji, a to 1544 na sto tisíc obyvatel. Celkově se Morava pohybuje v rozmezí 1100 až 1300 nemocných na uvedený počet lidí. Naopak pod tisíc nemocných je v Praze, Plzeňském kraji a kraji Vysočina,“ řekl Právu v pátek Jan Kynčl ze Státního zdravotního ústavu v Praze. Ministerstvo zdravotnictví se v pátek ohradilo proti informacím MF Dnes. Podle nich ministerstvo chtělo původně koupit dvacet miliónů vakcín proti prasečí chřipce za více než pět miliard, kontrakt měl na poslední chvíli zarazit premiér Jan Fischer. „Důrazně se ohrazujeme proti těmto informacím,“ píše se v prohlášení. „Varianta nákupu až dvaceti miliónů vakcín byla jako jedna z možností projednávána předchozí vládou (Mirka Topolánka - pozn. redakce) a stejnou vládou byla také zamítnuta.“ Dále se v prohlášení píše, že ministryně zdravotnictví Dana Jurásková žádný obdobný návrh vládě ani osobě premiéra Fischera nikdy nepředkládala a tedy nemohl být touto vládou ani projednáván. Jak prohlášení uvádí, vládě bylo předloženo pět variant možného vývoje pandemie a návrhů řešení. Ministerstvo podporovalo návrh nákupu vakcíny v objemu jeden milión dávek, tento návrh byl schválen celou vládou. Jurásková předložila pět návrhů nákupu vakcíny: * nakoupit pět miliónů dávek * nekupovat nic * nakoupit milión dávek pouze pro kritickou infrastrukturu * nakoupit milión dávek a rozdělit je mezi kritickou infrastrukturu a osoby se zdravotním rizikem * koupit čtyři milióny dávek. Nakonec rozhodla koupit jeden milión dávek.


Autoři

Právo

Komentovat článek: Nemocných s chřipkou přibylo

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

3 nejnovější komentáře k článku Nemocných s chřipkou přibylo

Komentáře

další 3 komentáře
Aniette Chřipka  | 31. 01. 2013 21:34

I tohle téma probíráme na stránkách komunity www.komunita111.cz nebo na stránkách www.trijednicky.cz

člověk Jako každý rok ?  | 13. 02. 2010 13:59

Chceme putovat jako lidstvo vo vesmíru, vnášet informace prostřednictvím virů do buněk, zásahy do ekologické rovnovány mnoha ekosystémů, které se týkají i mikrosvěta,dlouholeté používání zásahů medicíny do infekčních nemocí a tak zásahů do harmonizovaných přirozených osídlení sliznic lidí i zvířat,vliv změn v potravinovém řetězci, jak u zvířat tak lidí. A jestli farmaceutické firmy vyzkoušejí výrobu nějaké vakcíny ve velkém, pro případný zásah, že někde něco unikne zmutuje? A kdo se může divit a něco s podivem o cestě , kterou jde lidstvo, v návaznosti zda zná cestu kterou jde vesmír ? Každý rok se děje nepozorovaně mnoho změn, nebo ne ?

iso Jako každý rok.  | 13. 02. 2010 12:23

I stovky let nazpátek, to se nezmění! Nic se nezměnilo. Jenom choutky farmaceutických výrobků jdou jdou až velmi daleko. Velmi daleko!

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné