Přejít na obsah

Nepřišly sanitky. Ředitel záchranky přišel o prémie

zpět
12.8.2011
Ivo Tukinski
zvětšitIvo Tukinski
Autor: ct24.cz

Ivo Tukinski | Autor: ct24.cz

 

Ivo Tukinski, ředitel rychlé záchranné služby, může na prémie za uplynulé pololetí zatím zapomenout. Kvůli sanitkám může přijít o prémie v řádu desítek tisíc korun. "Výběrové řízení na tyto vozy bylo teoreticky realizováno, ale fakticky chybějí. Přitom sanitky rychlé záchranné služby měly být v terénu už od června. Dokud vozy nebudou k dispozici, krajská rada o odměně pro ředitele jednat nebude," uvedl Václav Larva (ČSSD), krajský radní pro zdravotnictví.

Za pět sanitek, z toho čtyři plně vybavené a jednu transportní, zaplatí záchranná služba 15 milionů korun. Smlouva s dodavatelem byla podepsána už 4.února.

Ve výběrovém řízení ale došlo k nečekaným průtahům a soutěž se tak musela opakovat. Podle hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) byla záchranka v zadávací dokumentaci příliš konkrétní u standardizovaného typu lehátka. „A právě to bylo napadeno jiným výrobcem,“ vysvětlil. Hejtman doplnil, že sanitky by měly být k dispozici do poloviny září. Záchranná služba odmítla celou záležitost komentovat. „To je plně v kompetenci Karlovarského kraje.

Výběrové řízení ale bylo vypsáno správně a dle pravidel. Sanitky pro převoz pacientů budou do poloviny září,“ sdělil Lukáš Hutta, mluvčí rychlé záchranné služby.

*Vozový park rychlé záchranné služby činí 43 vozů.
*Záchranka má jedenáct výjezdových stanovišť.


Klíčová slova

Autoři

Regionální deník

Komentovat článek: Nepřišly sanitky. Ředitel záchranky přišel o…

*
* Pravidla diskusí - čtěte
*
 

* - údaje označené hvězdičkou jsou povinné

2 nejnovější komentáře k článku Nepřišly sanitky. Ředitel záchranky přišel o…

Komentáře

další 2 komentáře
Mirek Tukinski  | 12. 08. 2011 14:20

MUDr.Ivo TUKINSKI (nynější ředitel ÚZS Karlovarského kraje) rozhodně z pohledu občana a pacienta nikdy NEBYL a NENÍ tím „správným člověkem na správném místě“. Do K.Varů přišel i s vrchní z Teplic (a to k velké radosti a úlevě tamější RLP a všech teplických zdravotníků). Již tam byl totiž všemi považován za odborně zcela neschopného lékaře,lempla, který navíc hodně kradl. O jeho přirozené inteligenci toho hodně napovídá i výše uveřejněná fotografie. Ihned po svém příchodu do Varů začal neuvěřitelným způsobem rozkrádat také Záchrannou a dopravní službu Karlovarského kraje.A pokračuje v tom (zatím beztrestně) již celé roky. MUDr.Tukinski jako ředitel ÚZS účelově (tj.ve svůj prospěch) manipuluje se zadáním a cenami všech veřejných zakázek, které se týkají provozu karlovarské ZZS. Rozkrádá tak ve velkém např.nákupy nových sanitních vozů, nákupy elektroniky, nákupy spotřebních materiálů či léků…. Jeho „specialitou“ jsou pak zejména nákupy superdrahých náhradních dílů nebo neuvěřitelně předražené opravy sanitních vozů. Na ZZS nedodržuje dokonce ani platný Zákoník práce (viz.všechny předchozí články na toto téma v Karlovarském deníku nebo ZDN). MUDr.Tukinski se také nechvalně proslavil tím, že si pro svou osobní potřebu „přivlastnil“ terénní vozidlo ZZS „Nissan Patrol“- a používá jej nezákonně k pravidelným služebním (soukromým) cestám z K.Varů do Teplic (kde má stále trvalé bydliště). Všemi těmito jeho pochybnými „aktivitami“, do očí bijícím „rozkrádáním veřejného majetku“ či nedodržováním základních pracovních norem na karlovarské ZS se již několikrát zabývali i Radní a Zastupitelstvo KK. Katastrofální jsou (bohužel) také jeho odborné medicínské znalosti a praktické dovednosti „v terénu“. Svými neodbornými kroky a fatálními omyly (např.opakovanými intubacemi do jícnu) tak již trvale iatrogenně poškodil či zahubil mnoho kriticky nemocných pacientů v Karlovarském kraji. A s odebráním jeho pololetních osobních odměn Radními KK to také určitě nebude tak horké. Se současným radním pro zdravotnictví KK V.Larvou (ČSSD) si totiž vzájemně „myjí ruce“, a dál a dál společně rozkrádají zdravotnictví celého KK. Také právě probíhající výstavba nového sídla ÚZS v areálu KÚ KK (v ceně přes 100 milionů Kč) jejich vzájemné přátelské vztahy a „výhodné obchody“ jistě ještě více „utuží a rozvine“….Takže se klidně vsadím,že místo toho, aby byl MUDr.Tukinski okamžitě odvolán z funkce ředitele ÚZS a pak byl umístěn na samotku plzeňské borské věznice, tak nakonec ty pololetní odměny od radního Larvy (ČSSD) určitě později a v tichosti dostane (jako bonus za loajálnost a všechny ty společné všivárny a rozkrádačky).

Venouš Hon na...  | 12. 08. 2011 10:37

Už i selpí si všimli, že ve Karlových Varech to je hon na čarodejnice - nebo-li hon na ředitele... A kdy ho odvolají? :-)

 zavřít

Váš tip

  • Jako ochranu před spamem, prosím zodpovězte následující otázku (číslicí):
  • * - položky označené hvězdičkou jsou povinné